Для кровотворення, для серця, для зору, від діабету, водянки – шовковиця

У цій маленькій ягоді, яка достигає у липні – білки, жири, вітаміни, фосфорна кислота та залізо, необхідні для кровотворення нашим дітям. Та й не тільки дітям. Ягода має кровоочисну та кровотворну властивості, нормалізує порушений обмін речовин усього організму. Її радять вживати проти ожиріння. Навіть узимку бруньки цього дерева сушать і готують водні настої, щоб позбутися огрядності.

У східній медицині з давніх часів використовували сироп з ягід шовковиці та відвари з листя, кори стовбура і кори коренів для лікування цукрового діабету, водянки, гіпофункції нирок та інших захворювань. В Україні ягодами шовковиці успішно лікували серцево-судинні захворювання.

Хворим із клапанними ураженнями серця, а також міокардіодистрофією давали 4-5 разів на день після їжі по 200 і більше грамів стиглих ягід. Від цього зменшувалася задишка та болі в серці, відновлювалася працездатність. Взимку пили сироп із цих ягід.

Ягоди і сік шовковиці допомагають лікувати атрофію зорового нерва.

Сік ягід – один з найкращих засобів від кашлю. Його ж пють і від хронічних закрепів, розведеним (1:3) водою, полощуть рот і горло при запальних процесах.

Вичавки ягід, які залишилися після відтиснення соку, використовують для лікування діабету. Печуть із них, розмішуючи з гречаним борошном, хлібці, коржики.

Хворим на цукровий діабет рекомендується посипати страви (сир, каші) порошком із висушеного листя шовковиці.

Від головного болю, запаморочень, набряків, паралічу рухових нервів: 10 г свіжого листя шовковиці на склянку окропу настояти чотири години. Вживати чотири рази на день.

А дітей шовковиця рятує від діатезів – адже в цар-ягоді є кислоти: яблучна, лимонна, виннокам’яна, щавлева та янтарна.

Не пропустіть чорницю

Здавна вважали: найкращий рятівник від курячої сліпоти, погіршення зору – чорниця. І це правда. Ті, зокрема, хто сьогодні працює за компютером, повинні про це памятати. Чай з листя чорниці, а також ягоди впродовж року (сушені – взимку) потрібні діабетикам. Чорниця лікує сечокам’яну хворобу, хворі нирки, усуває запальні процеси, виводить солі, пісок із нирок, камені та налагоджує сольовий обмін.

Лікує також печінку та жовчокам’яну хворобу, налагоджує функцію шлунка. Особливо показана у разі гастритів зі зниженою кислотністю. Лікує й геморой, усуває гемороїдальні кровотечі.

Ліки з чорниці смачні та цілющі. Робити їх можна двома способами: холодним і гарячим.

Холодний: дві столові ложки подрібненої чорниці залити склянкою холодної перекип’яченої води, настояти ніч (8 годин). Вживати по ¼ склянки чотири рази на день: за 15-30 хвилин до їди, четвертий раз перед сном.

Гарячий: столову ложку подрібненої чорниці (свіжої та засушеної) залити склянкою окропу, настояти дві години. Вживати по ¼ склянки чотири рази на день.

Настойка: столову ложку подрібненого листя чорниці заливають склянку окропу, настоюють одну годину, вживають по ¼ склянки чотири рази на день.

 Наталія Земна