Чи можна сховатися від бруду і мікробів?

Якщо ви вважаєте себе чистьохою, який десятки разів в день миє руки антибактеріальним милом або протирає антимікробними серветками, то поспішаємо вас засмутити – від бруду нікому не сховатися.

Представляємо список, який швидко розчарує в застосовуваних вами методах обережності, хоча і він далеко не повний …

Антибактеріальне мило

Дослідження показало, що антибактеріальне мило може викликати гормональні порушення, і взагалі, воно не так ефективно, як обіцяють виробники. Даний засіб містить речовину триклозан, яка, як показали досліди над тваринами, може впливати на гормональний фон. При цьому триклозан входить до складу 75% видів антибактеріального мила і зустрічається в деяких видах чистячих засобів і навіть в зубній пасті. Але навіть якщо не брати до уваги триклозан, американські вчені прийшли до висновку, що антибактеріальне мило нітрохи не ефективніше звичайного в запобіганні захворювань.

Брудні поверхні

Американські фахівці підрахували, що на одному квадратному сантиметрі підлоги в вашому туалеті може жити до півмільйона бактерій, а в зливі кухонної раковини цей показник доходить до мільйона. Тарілки і каструлі, що лежать в раковині, є прекрасним середовищем для розмноження таких бактерій, як кишкова паличка і сальмонела.

Але це ще не найстрашніше. Піддавши дослідженню звичайну комп’ютерну клавіатуру, за якою багато хто з нас проводять більшу частину часу, вчені виявили, що на ній міститься в 5 разів більше мікробів, ніж на звичайному офісному сидінні унітазу!

Змив в унітазі

Якщо натиснути на змив унітазу, не замкнувши попередньо кришку, це призведе до викиду фекальних мас в повітря. Це можна порівняти з салютом: при піднятій кришці частки можуть розлітатися в радіусі двох метрів. Тому перед тим, як натиснути на кнопку змиву, переконайтеся, що унітаз наглухо закритий.

«Швидко підняте не вважається таким, що впало?»

Вчені спростували це популярне твердження, заявивши, що 99% бактерій негайно потрапляють на їжу, як тільки вона торкнеться підлоги. При цьому деякі види поверхонь становлять більшу небезпеку, ніж інші. Наприклад, суха і жорстка підлога дає бактеріям менше шансу для розмноження, ніж вологі ділянки або килим. Має значення і тип їжі: так, солодка і солона їжа гірше збирає бактерії.

Недостатній догляд за контактними лінзами

З величезної маси людей, що користуються контактними лінзами, мало хто піклується про них як слід. А на лінзах легко утворюється тонкий шар з бактерій. Якщо промивати лінзи під краном, то бактерії лише поглинуть нестерильну воду. Також, якщо використовувати одну і ту ж рідину день за днем, то бактерії починають розмножуватися, що підвищує ризик інфікування. Тому почастіше міняйте футляри і просушуйте лінзи після промивання. Пам’ятайте, що бактерії обожнюють вологу!

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.