Чому комп’ютери шкідливі для здоров’я?

Комп’ютер – хоч і невід’ємна частина сучасної життєдіяльності, але негативний вплив його на здоров’я людини ще ніхто не спростував. Медики вже навіть склали цілий список «комп’ютерних» захворювань, до яких схильні люди, діяльність яких пов’язана з постійним використанням нових технологій. Найбільш поширеним захворюванням серед комп’ютерників вважається депресія.

Раніше було прийнято вважати найбільш правдоподібною серотонінову теорію, згідно якої генетична схильність була причиною порушення нейромедиаторного обміну. Але тепер американські вчені переконалися, що зовнішні чинники – на першому місці в даному питанні.

Результати дослідження

У ході наукових досліджень було доведено, що на обмін таких нейромедіаторів як серотонін, дофамін і норадреналін впливають слабкі високочастотні випромінювання, навіть не так постійні такі зміни, як змінні, які порушують нейромедіаторний обмін.

Після ряду експериментів вчені встановили, що найбільше шкоди користувачеві наносили процесори з модельного ряду Intel Core i5 і Intel Core i7. Негативний вплив змінних високочастотних випромінювань виходить якраз від технології даних процесів “turbo boost” і “throttling”, які чинять негативний вплив на час зворотного захоплення мембранами клітин серотоніну, норадреналіну і дофаміну.

Саме це, на думку вчених, і є причиною поширеності тривожних розладів серед людей, які більшу частину часу проводять за комп’ютером. Щоб уникнути шкідливого впливу техніки, лікарі рекомендують працювати за комп’ютерами з процесорами попередніх поколінь, наприклад, Pentium III.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.