Чай — просто та геніально

Не рідко в повсякденному житті ми шукаємо засоби для вгамування своїх природних бажань та потреб, перечитуємо багато літератури та перебираємо ліки, не помічаючи того, що знаходиться прямо в нас “під рукою”.

Що для вас чай?

Напій, з якого можна почати ранок? Яким можна завершити вечерю? Альтернатива каві? Чай вже став для нас звичним засобом для втамування спраги — на заміну воді, а між тим чай має багату багатовікову історію та такий же багатий набір властивостей.

Вперше про чай згадується у джерелах, що датуються другим століттям нашої ери. Згадування зустрічаються у записах таджицьких літописців, японських придворних, англійських купців. У всіх згадуваннях чай характеризується тільки в позитивних якостях: тонізуючий напій, зміцнюючий сили, стимулятор, постачальник вітамінів та мінералів, очищує кров, зміцнює клітини, робить стінки сосудів еластичними, відмінно втамовує спрагу…

У склад чаю входить близько 300 складових, серед яких і вітаміни і ароматичні масла і дубильні речовини. Цими властивостям зумовлено широке застосування чаю як в повсякденному житті, так і в медицині. Дубильні речовини, що входять в склад чаю, запобігають старінню клітин, наповнюючи їх мікроелементами; зміцнюють стінки судин та шкіру. Аромомасла, хоч їх в чаї і в невеликій концентрації, виконують роль протизапальних засобів та є натуральним антибактеріальним засобом. Сприятливо діє на нервову систему, стабілізує дихання, нормалізує газообмін.

Відмітимо, що слід бути обережним з концентрацією чаю. Щоб чаювання на закінчилось ускладненням сну чи негативною дією на нервову систему, не пийте занадто міцний чай — рекомендоване дозування та спосіб приготування вказано на кожній упаковці. Не давайте міцний чай дітям, окрім того пам’ятайте, що для дітей розроблено спеціальні чайні напої.