Безсоння може бути корисним?

Швейцарські вчені встановили, що безсоння допомагає перемогти депресію.

У гонитві за здоровим способом життя ми вивчаємо безліч тематичної інформації, в якій чимале місце відводиться сну. Сон має вирішальне значення для організму, це всім відомо. Тим більш дивними здаються результати досліджень швейцарських учених, які встановили, що безсоння допомагає перемогти депресію.

Дійсно, розлад сну — одна з найпоширеніших проблем сучасних людей. Вже століття вчені б’ються над тим, як допомогти недосипаючим людям. Але от виявилося, що не спати дуже корисно в певних випадках. Можливо, це сама природа посилає нам безсоння в потрібний момент?

Лікувальне неспання

Дослідники Цюріхського університету провели цікавий експеримент з лікувальним неспанням і з’ясували, що зміни в розпорядку дня ведуть до поліпшення настрою.

Було доведено, що якщо лягти спати відразу після стресу, то стресові переживання з короткочасної пам’яті будуть відправлені в довготривалу. Тобто не лягати спати відразу після потрясіння дуже навіть добре.

На доказ був проведений експеримент, в ході якого люди дивилися два різних сюжети: одним показали відео з автомобільною аварією, інша ж група просто споглядала рух автомобілів. Після перегляду люди, які побачили автокатастрофу, були розділені на дві групи, одна з яких заснула, а інша не спала. Через деякий час вчені провели тестування на рівень страху перед автодорогою. У тих, хто не спав, все було в порядку, а от у тих, відразу після перегляду відео заснув, вчені виявили ознаки посттравматичного стресового розладу.

А якщо страждаюча депресією людина буде лягати спати ввечері і вставати в другій половині ночі, то депресія буде відходити. Ученим також вдалося встановити, що свідоме переривання сну призводить до реорганізації деяких областей мозку.

Про поліпшення настрою після трьох-чотириразового повтору лікувального безсоння заявили 40–60% учасників експерименту.

«Під час депресії спостерігається дерегулювання когнітивних і емоційних функцій. Ці симптоми з’являються через надактивності сполучного вузла в мозку. Група дослідників довела, що, пригнічуючи жалість до себе і добровільно перериваючи свій сон, пацієнт знімає напругу з цього вузла», — наголошується в повідомленні.

Тут варто згадати і те, що попередні дослідження вчених показали, що антидепресанти з коротким терміном дії теж впливали на згаданий вузол в головному мозку. Але було відзначено, що за таких умов депресія в більшості випадків повертається приблизно через три дні.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.