Береза лікувальниця

Сьогодні поговоримо про наших друзів – про дерева, у яких вже починається сокорух. Так, і вони прокинулися від тривалого зимового сну…
Незабаром зазеленіють листочки і найяскравіше з усіх дерев вирізнятиметься білокора береза. Якщо хтось із вас раніше не куштував салатів із зелених листочків берези, то цієї весни неодмінно скуштуйте! А до листочків берези можна додати листочки липи. Вони клейкі, ніжні, але такі ж смачні. До речі, липа має гормон жіночий: вона дарує жінкам не лише здоров’я а й красу
Не встигли ще зібрати бруньки берези,а вона вже одягається в сережки. Люди ж, звичайно, поспішають напитися березового соку. Але нині ми всі йдемо до беріз, щоб зібрати бруньки, і не треба багато: в домашній фітоаптечці їх повинно бути грамів п’ятдесят. Але ж поспішайте зібрати, допоки не розбубнявіли. Можна збирати бруньки разом із гілочками. А гілочки треба висушити, а потім бруньки обтрусити, – вони добре відпадають. І часу витратите небагато, і сировина буде для ліків чудова. Та й гілки знадобляться – зробите березовий віник. Для лазні, наприклад…

Користь

Ліками із березових бруньок найчастіше лікують набряки серцеві, а вони бувають найчастіше на ногах; набряки ниркові – це коли набрякає обличчя, «мішки» під очима і над ними; і печінкові набряки – коли великий живіт, у ньому збирається багато води, а лікарі ставлять діагноз асцит.
Березові бруньки дуже добре лікують і шлункові захвхрювання. Це ще й чудовий жовчогінний засіб. Для печінки березові бруньки – надійні ліки, які відновлюють жовчогінну функцію печінки. Відваром березових бруньок можете лікувати застарілі рани, пролежні, екзему.
Колись під час війни, якщо не було йоду, а поранені бійці кричали від болю, то брали бруньки берези, настоювали на горілці, і лікували рани – свіжі та застарілі. А в народній медицині добре лікують екзему, або протирають пролежні: уже навіть камфорний спирт не допомагає при таких пролежнях, а березові бруньки, настояні на горілці, допоможуть обов’язково!
А ще береза лікує хворі суглоби: артрит і особливо ревматизм, який так «любить» навесні загострюватись.

Ліки із берези

Болять суглоби, виснажують людину – тож раджу зробити цілющу мазь.
Візьміть 400 грамів несолоного свіжого коров’ячого масла, покладіть у глиняний горщик разом із березовими бруньками (200 грамів). Все перекладаєте пластами: пласт бруньок, пласт масла і знову пласт бруньок і т.д. . Допоки не заповниться посудина. Закрийте кришкою і поставте в піч або в духовку на три години. Потім відіжміть і додайте камфорної олії – ЗО грамів. Все це розмішайте, закрийте кришкою і поставте в прохолодному місці. І потім використовуйте, коли болять суглоби. Натирати суглоби один раз на день. Якщо частіше, то може виникнути загострення. Ввечері, перед сном, натріть суглоби маззю з березових бруньок і лягайте спокійно спати. Але ж суглоби після натирання обов’язково укутайте вовняною тканиною чи хусткою.
А якщо у вас набряки – серцевого, ниркового чи печінкового походження – то робіть настій із березових бруньок. Добре виділятиметься сеча, зменшиться оддишка. Готувати настій так: 5 грамів березових бруньок залийте склянкою окропу, поставте на маленький вогонь, прокип’ятіть 15 хвилин, потім нехай годину настоюється. Процідіть і пийте по чверті склянки чотири рази на день. Можна такі ліки приймати після їжі. Упродовж дня допускається випити дві склянки таких ліків, і ви помітите, що набряки кудись поділися, ноги стали легкі, не набрякають, живіт зменшився, і серце працюватиме добре, й задуха зникне.
Березові бруньки, а згодом можна зібрати і листя, нормалізують гормональні та обмінні процеси яку жінок, так і у чоловіків. Ще колись у прадавні часи знахарі звернули увагу, що береза заспокоює нервову систему, тонізує людину, усуває депресивний стан, лікує ще й меланхолію, і добре допомагає жінкам, та й чоловікам, у клімактеричний період. А для цього бруньки берези треба висушити на сонечку – один або два дні посушіть. Потім залити спиртом: одну частину бруньок і чотири частини спирту, або горілки. Нехай настоюється два місяці. Поставити треба на підвіконня, де багато сонячного світла. Через два місяці процідити. Взяти півчайної ложки цієї настоянки на чверть склянки води і пити два-три рази на день за ЗО хвилин до вживання їжі.

Трохи більше корисного

Для жінок такі ліки досить корисні тим, що нормалізують місячні та усувають кровотечі у клімактеричному періоді. А ще заспокоюють нервову систему, нормалізують тиск.
А вже коли зазеленіє листя березове, ви зможете не лише його вживати у салатах, а ще й зробити вітамінний напій: візьміть 100 грамів листя, добре промийте, подрібніть, залийте півлітра гарячої води і настоюйте 3-4 години. А потім процідіть і додайте за смаком сіль або цукор, лимонну кислоту чи краще – сік лимона, і можете вживати такий напій по склянці двічі, а то й тричі на день до їди.
Бажаю вам наснаги, тепла та збирайте все, що треба для здоров’я, користуйтесь ліками природи, а краще – не хворійте!
Наталя Земна