Анорексія – що ж це таке???

Все частіше в останні роки з екранів телевізорів і на сторінках різноманітних видань ми читаємо про випадки анорексії. Що ж це за напасть на молоде покоління?

Анорексія – це наполегливе прагнення знизити вагу шляхом тривалого обмеження себе в їжі. Як правило, обмеження таке викликане страхом можливого ожиріння і збільшення маси тіла.

Небезпека анорексії в гормональних і обмінних порушеннях, у функціональних розладах. Часто анорексія стає причиною небезпечного для життя виснаження організму.

Клінічна картина

Страждаючі анорксією приховують від оточуючих, особливо рідних людей, мотиви відмови від їжі, вони намагаються харчуватися окремо, використовуючи при цьому різні хитрощі – викидають непомітно їжу, віддають її домашнім тваринам, перекладають в чужу тарілку і т.п. Хворі впевнені в тому, що мають зайву вагу і не піддаються переконанням. Почуття страху набрати зайву вагу, погладшати у них присутнє навіть при явних ознаках схуднення. Для досягнення своїх цілей хворі виснажують себе непомірними фізичними навантаженнями, прийомом блювотних, сечогінних і проносних препаратів, і навіть тих, які впливають на зниження апетиту.

Наслідки анорексії:

– Атрофія м’язів,

– Сухість і лущення шкіри,

– Ламкість нігтів,

– Випадання волосся,

– Карієс і випадання зубів,

Гастрит,

– Атонія кишечника,

– Анемія,

– Гіпотонія,

– Набряки,

– Серцево-судинна недостатність,

– Припинення менструацій у жінок,

– Судоми.

Лікування

При лікуванні анорексії приписується постільний режим з контрольованим прийомом їжі. Госпіталізація потрібна при зниженні маси тіла більш ніж на 30% в останні півроку, при порушенні електролітного балансу, при ризику суїциду, при неефективності амбулаторного лікування. Калорійність їжі поступово збільшується, також у міру збільшення маси тіла, поетапно збільшуються фізичні навантаження. Лікування включає в себе обов’язкове щоденне зважування, згодом – раз на 3 дні. Призначаються комплексні препарати вітамінів і мінеральних речовин. Так як анорексія – захворювання психологічного характеру, то обов’язковим є курс психотерапії.

Прогнози

Майже в 40% випадків анорексія виліковується, 30% хворих поліпшують свій стан, ще у 30% хвороба переходить у хронічну форму, а 6% хворих гине через виснаження або самогубство.

Дорогі жінки, будьте здорові, адже здоров’я – запорука вашої краси!