7 причин «мішків» під очима

Можна відчувати себе бадьорим і відпочившим, але якщо під очима утворилися своєрідні «мішки», то все одно вигляд буде замученим і втомленим. Деякі не звертають уваги на цю проблему: нічого не болить, не свербить, так про що турбуватися? Але проігнорувавши мішки, ви можете пропустити важливі сигнали про неполадки із здоров’ям.

Чому ж виникають мішки під очима?

Головною причиною таких непривабливих змін є своєрідна будова мембрани між шкірою і підшкірною клітковиною навколо очей. Клітковина являє собою сполучну тканину, яка час від часу стоншується, а це може стати наслідком різних негативних впливів: погане харчування, порушення кровообігу, стрес, перевтома і т.п.

У 2008 році вчені довели, що мішки під очима з’являються не тільки через втрати еластичності мембрани, а й через збільшення обсягу клітковини. Коли клітковини стає так багато, що відбувається натягнення очноямкової перегородки, жирова тканина випинає її назовні. Обсяг жирової тканини може збільшуватися через її розростання або набряк.

Якщо мішки з’являються в результаті набряку, то найбільше вони проявляються вранці, після сну, а ближче до вечора зменшуються або зовсім проходять, коли під дією гравітації і стимуляції кровообігу рідина відтікає від верхніх частин тіла.

А ось мішки, пов’язані з розростанням жирової тканини, постійні і не залежать від часу доби.

Існують основні причини появи мішків під очима:

1. Генетика

У цьому випадку мішки з’являються ще в дитинстві і залишаються назовсім. Якщо і батьки мають таку ж «прикраса», то це майже напевно спадкова схильність.

2. Бурхлива вечірка

Вживання алкоголю або наркотиків в поєднанні з нестачею сну викликає набряк клітковини, що на ранок виявляється характерним косметичним наслідком.

3. Сіль

Надмірно солона їжа так само призводить до набряку клітковини. Відомо, що сіль затримує в організмі рідину, особливо багато її в жировій тканині, в тому числі всередині очниці.

4. Хвороби

При деяких захворюваннях відбувається затримка води в організмі: хвороби нирок, респіраторні захворювання, запалення пазух носа, алергічні реакції.

5. Перевтома

Це найчастіша причина появи мішків під очима. Особливо це стосується тих, хто довго сидить перед комп’ютером або телевізором, від перенапруги очей з’являється набряк.

6. Гормони

У деяких жінок в певні фази менструального циклу на тлі гормональних змін з’являються мішки під очима.

7. Вік

На жаль, з віком клітковина навколо очного яблука розростається і провисає під шкірою. Причину такого явища вчені поки не з’ясували.

Чи можна протидіяти появі мішків під очима?

Це можливо лише тоді, коли дефект викликаний набряком периорбитальной клітковини. У першу чергу треба подумати про усунення причин, що викликали набряк – давати очам досить відпочинку, обмежити вживання солі та алкоголю, зайнятися лікуванням хронічних захворювань.

Сучасна косметологія пропонує цілий арсенал засобів від мішків під очима – креми, лосьйони. На допомогу приходить також народна медицина, пропонуючи контрастні компреси (холодні – гарячі) з настою шавлії, ромашки, чаю, кропу або фенхеля.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.