7 кроків до підвищення самооцінки

Нормальна самооцінка – запорука успішного життя. На жаль, більшість людей в тій чи іншій мірі страждають від заниженої самооцінки.

Невпевнені в собі люди, у яких занижена самооцінка, дуже трепетно ​​ставляться до того, як їх сприймають оточуючі. Якщо таку людину підтримувати і підбадьорювати, то у неї все може налагодиться у житті. Але якщо така підтримка в житті відсутня, то людина не просто не досягне поставлених цілей, а й запросто перетвориться на невдаху і буде сприймати себе як марність.

Що допомагає у підвищенні самооцінки?

1. Близькі люди і друзі.

Самооцінка формується у людини в ранньому дитинстві, а саме з 3 до 6 років. Тобто в школу приходить вже цілком сформована особистість, яка вміє себе цінувати, об’єктивно сприймає свої сили і здібності. На цьому початковому етапі руку до формування самооцінки прикладають батьки. Якщо у дитини занижена самооцінка – це багато в чому вина батьків, їх неправильного виховання. Якщо ви відчуваєте, що ваша самооцінка занижена, не варто звинувачувати тільки себе.

2. Усвідомлення, що звинувачувати когось – це не вихід.

Зваливши всю вину на інших, ви не вирішите існуючу проблему. У дитинстві з вами могло статися все що завгодно, але тепер ви доросла людина і тільки ви самі несете відповідальність за свою долю. Все, що вам потрібно, – прийняти рішення про необхідність змінитися і діяти.

3. Усвідомлення, що люди із заниженою самооцінкою не можуть оцінювати себе адекватно.

Вашу думку про себе ви повністю складаєте з думки оточуючих вас людей. Але це в корені неправильно. Неможливо все життя комусь або чомусь відповідати і кожну хвилину боятися «впасти в бруд обличчям». Допомогти сформувати про себе адекватну думку допоможуть близькі та друзі, але тільки справжні друзі, які щиро бажають вам добра, які не стануть брехати і лицемірити. Друзі допоможуть вам з’ясувати свої сильні і слабкі сторони.

4. З’ясувавши сильні сторони, починайте розвивати їх.

А ось на слабких не варто зациклюватися. Пам’ятайте, ідеальних людей не існують і ви не виняток. Вчіться поважати себе за те, що ви вмієте, а якщо щось не виходить, ставтеся до цього з гумором.

5. Дозволяйте собі помилятися.

Кожна людина має право на помилку. І якщо щось зроблено не правильно, не треба робити з цього вселенську трагедію. Головне прагнути вчасно все виправити.

6. Не намагайтеся подобатися всім.

У вашому оточенні напевно є люди, налаштовані до вас недружелюбно, які упереджено до вас ставляться. Але нехай це буде їхньою проблемою. Щоб ці люди не говорили про вас, їх слова не повинні вас зачіпати. Намагайтеся більше спілкуватися з тими, хто вас цінує і поважає.

7. Фізичні особливості

Якщо причиною заниженої самооцінки є якісь фізичні особливості, навчиться відчувати себе не збитковою, а унікальною людиною. Найбільш оптимістично налаштовані люди свої фізичні вади вміють перетворити на переваги. Вчіться у них.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.