6 вірусів, що передаються з поцілунками

Поцілунок – приємна і невід’ємна частина близьких відносин. Однак поцілунок, неважливо від кого, постійного партнера або незнайомця, може містити до мільярда бактерій найрізноманітніших видів. Дослідження вчених показало, що частина мікроорганізмів, які передаються через поцілунок, викликають розвиток важких інфекційних захворювань.
Які ж хвороби ми можемо отримати разом з поцілунками?

1. Герпес

Якщо ви побачили на губах вашого залицяльника бульбашки або дивні ранки, то краще поцілунки з ним відкласти на деякий час. Вірус герпесу передається моментально. При цьому вилікувати зовнішній прояв герпесу досить просто за допомогою спеціальних засобів, які продаються в аптеці. Але після лікування герпес залишається в організмі назавжди і буде періодично нагадувати про себе при ослабленні імунітету.

2. Цитомегаловірус

Це один з різновидів герпесвірусів. Після першого контакту з цитомегаловірусом, швидше за все, ніякої симптоматики не виявиться. Зрідка можливо спостерігати слабкість і головний біль, збільшення лімфовузлів і підвищення температури тіла. Особливу небезпеку цитомегаловірус представляє для жінок, які вперше заразилися під час вагітності, так як вірус може вплинути на розвиток дитини.

3. Вірусний менінгіт

Це дуже небезпечний вірус, що вражає оболонки головного мозку. При менінгіті з’являється головний біль, втома, температура підвищується, біль в шиї, озноб, сплутаність свідомості.

4. Паротит

Після зараження паротитом, або, по-народному, свинкою, у людини набрякають привушні слинні залози. Профілактикою паротиту є спеціальна вакцина.

5. Поліомієліт

Це гостре інфекційне захворювання, що вражає центральну нервову систему. Поліомієліт може привести до паралічу або парезу. І навіть при одужанні після поліомієліту функція уражених нервів і м’язів не відновлюється. Але і від поліомієліту можна захиститися за допомогою спеціального щеплення.

6. Грип і коронавірус

Через поцілунок легко можна дістати ці важкі хвороби. Зараження проявляється погіршенням самопочуття, ознобом, кашлем, а також можлива тимчасова втрата нюху.