ВІДПОВІДІ: Загальні питання
Наталія
11.12.2017
Доброго вечора, мені нещодавно виповнилось 17 років і вже протягом кількох років (3-4) мій ріст взагалі не збільшується. Зараз мій ріст 161 см. В моєї мами ріст 165 см, а в тата 175, в сестри 171 . Не розумію чому я така низька??? Взагалі чому ріст стоїть на місці? Чи є ще у мене можливість якось вирости? Можливо потрібно вживати якісь вітаміни. Порадьте які будь ласка)
відповідь лікаря
Доброго дня, Наталія! Мабуть, ти успадкувала гени своїх інших, більш низькорослих, родичів. Але твій зріст не назвеш низьким, швидше, середнім. У дівчат твого віку є шанс "підтягнути" свій зріст шляхом спортивних вправ (стрибки з витягуванням вгору рук - баскетбол особливо корисний, висіння на турніку), а також щоденне вживання морквяного соку (джерело вітаміну А, відповідального за зріст (але зловживати ним теж не рекомендовано), з додаванням 25% яблучного.  
консультує
Григоренко Оксана Анатоліївна
Григоренко Оксана Анатоліївна

Закінчила Вінницький національний медичний інститут ім.М.І.Пирогова в 1991 році за спеціальністю «Педіатрія».

1991 - 1992рр. - інтернатура за спеціальністю «Педіатрія» на базі ВНМУ ім.М.І.Пирогова.

2005р проходила навчання в "Міжнародному Альянсі гірудотерапевтів" м. Москва

Спеціалізація “Народна нетрадиційна медицина” при Київському університеті народної нетрадиційної медицини 2013р.

Пройшла навчання остеопатіїї в міжнародному інституті Барраля (США-Франція) 2015 - 2018рр. Щорічно відвідує конференції з фітотерапії Наталії Зубицької (Зелена Планета Земної)

Спеціалізація “Організація та управління охорони здоров'я”. Атестувалась на вищу кваліфікаційну категорію.