Гінекологія та акушерство
ВІДПОВІДІ: Гінекологія та акушерство
Наталя
28.10.2012
Добрий вечір! Мені 19 р., я була на огляді у гінеколога і виявили у мене ерозію і молочницю, я пила таблетки і закладала свічки. Потім пішла на колькоскопію і сама бачила, що там ніби почервоніння і лопнувші судинки. Мені сказали, що цю ерозію треба заморожувати. Що мені робити? Може є якісь інші методи? Може вона сама загоїться? Дуже дякую за відповідь.    
відповідь лікаря
Добрий вечір. Наталя.
Причин виникнення ерозії  є багато: інфекція, гормональний дисбаланс, травми. Почервоніння і лопнувші судинки не є ознакою ерозії.  До 22-23 років циліндричний епітелій із цервікального каналу може заходдити на 1/3 поверхні ш. матки. Це називається ектопією шийки матки або псевдоерозією шийки матки . При нормальних результатах мазків і цитології ( відсутності запалення та дисплазії) така ерозія не потребує лікування , а лише динамічного спостереження. Метод лікування ерозії шийки матки залежить від віку, об%u2019єму й структури ушкодження, ступеню тяжкості захворювання, наявності супутньої патології:
метод хімічної деструкції - шийку матки обробляють спеціальними препаратами, що діють припікаючи, у результаті чого утворюється струп (некротизована тканина), який відшаровується через кілька днів, завдяки росту під ним нових клітин епітелію.
метод кріодеструкції %u2013 обробка шийки матки рідким азотом, тканина піддається дії низьких температур. Ефект - на місці ерозії відбувається ріст нових клітин епітелію.
діатермокоагуляція: припікання струмом високовольтної напруги
Лазерна вапоризація- один з найбільш ощадних методів. Для уточнення діагнозу та вибору методу лікування зверніться в наш  медичний центр на індивідуальну консультацію.
консультує
Мартинюк Валерія Леонідівна
Мартинюк Валерія Леонідівна

Лікар акушер-гінеколог, лікар-УЗД.

В 2003 році закінчила Запорізький національний медичний університет за спеціальностю “Лікувальна справа”.

З 2003 до 2006 р. - інтернатура за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”.

У 2009 році - сертифікат лікаря ультразвукової діагностики.

Проходила навчання та підвищення кваліфікації при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика