Гінекологія та акушерство
ВІДПОВІДІ: Гінекологія та акушерство
Емма
19.07.2012
Доброго дня. Після довгої антибактреіальної терапії уреаплазмозу наступні результати бакпосіву мікрофлори: Escherichia coli 10^5 КОЕ/мл,
Enterococcus faecalis 10^5 КОЕ/мл. Порадьте, будь-ласка, препарати для стабілізації мікрофлори кишківника і піхви. Планується вагітність. Як на рахунок, фермалаку, біфіформу в комбінації з ентеросгелем? Дякую.
відповідь лікаря
Добрий день. Бак посів якої мікрофлори ви робили? Це бак посів мікрофлори кишківника чи піхви? Наявність в бак.посіві Escherichia coli та Enterococcus  faecalis  в межах допустимих норм, якщо це в кишківнику. Крім того, при бак.посіві не можуть бути виділенні та вказанні лише 2 види мікроорганізмів. Повинні бути вказанні інші показники. Якщо ж ці мікроорганізми виділенні у мікрофлорі піхви, то це прояв дисбіозу піхви. Які у вас скарги і чому ви вирішили що вам треба відновлювати мікрофлору? Зазвичай, прийом антибіотиків тривалий час негативно впливає на мікрофлору, тому препарати для збереження мікрофлори приймаються паралельно з основним лікуванням.Якщо ж вас турбують порушення з боку шлунково- кишкового тракту( здуття, важкість у животі, розлади стулу та ін), то вам можна приймати  препарати групи пробіотиків: біфіформ, лактовіт, сімбітер, йогурт та ін.Згідно останніх клінічних досліджень, препаратом вибору є біфі-форм. так як він є найбільш стійким до дії шлункового соку і відповідно більша кількість потрапляє до кишківника. Для відновлення мікробіоценозу піхви можна застосувати призначений вам фермалак. та будь-які інші препарата, що містять біфідо- і лакто бакатерії ,зокрема у вигляді інстиляій.  Приймати фермалак та біфіформ  можна разом з ентеросгелем , але бажано це робити у різний час.
консультує
Мартинюк Валерія Леонідівна
Мартинюк Валерія Леонідівна

Лікар акушер-гінеколог, лікар-УЗД.

В 2003 році закінчила Запорізький національний медичний університет за спеціальностю “Лікувальна справа”.

З 2003 до 2006 р. - інтернатура за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”.

У 2009 році - сертифікат лікаря ультразвукової діагностики.

Проходила навчання та підвищення кваліфікації при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика