Гінекологія та акушерство
ВІДПОВІДІ: Гінекологія та акушерство
Ольга
20.05.2012
Добрий день. Мені 30 років. Ерозія всієї шийки матки - 5 років. Гінеколог сказала, що лікувати до родів не потрібно. Завагітніла. На 7 тижні вагітність завмер плід. Через 2 місяці зробили кріо. Після кріо ерозія не загоїлась. Аналізи на торч-інфекції "чисті". Флора піхви мішана. Гінеколог робить ванночки з дікасаном. Будь ласка, підкажіть, яка причина, що ерозія не загоюється?         
відповідь лікаря
Добрий день, Ольга. На сайті в статті "Ерозія шийки матки - міфи і реальність" ви знайдете відповіді на всі ваші запитання.
Окрім того, ще раз доводжу до вашого відома, що з ерозії шийки матки рак шийки матки ніколи не розвивається (рак шийки матки виникає від папіломавірусної інфекції). Тому, і до, і після пологів "ерозію" можна не лікувати, а спостерігати, проводячи контрольне цитологічне дослідження, дослідження на ВПЛ та періодичну кольпоскопію (по даним цих досліджень і приймається рішення про подальшу тактику ведення вашого випадка).
Не епітелізується ерозія по причинам гормонального дисбаланса (не зважаючи на те, що цикл ніби регулярний), свою роль може відігравати і дизбіоз (який можна виявити лише при бактеріальному посіві). Тому, кожен випадок індивідуальний. При бажанні, звертайтесь на консультацію.
консультує
Мартинюк Валерія Леонідівна
Мартинюк Валерія Леонідівна

Лікар акушер-гінеколог, лікар-УЗД.

В 2003 році закінчила Запорізький національний медичний університет за спеціальностю “Лікувальна справа”.

З 2003 до 2006 р. - інтернатура за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”.

У 2009 році - сертифікат лікаря ультразвукової діагностики.

Проходила навчання та підвищення кваліфікації при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика