Гінекологія та акушерство
ВІДПОВІДІ: Гінекологія та акушерство
Alexandra
08.04.2012
Доброго дня, потрібна Ваша допомога. УЗД показало фолікулярну кісту правого яєчника і двосторонній гідросальпінкс. Лікар призначила такі препарати: 1. Лімфоміозот 2. Ціпробакс (бачила безліч побічних дій в інструкції, вживати страшно) 3. Траумель 4.Лаціум 5.Гінекохеель 6.Оваріум 7.Гамавіт. Варто приймати все, чи не буде надто шкідливий настільки довгий список?


відповідь лікаря
Доброго дня, Олександра. По порядку. Гідросальпінкси (тим більше двохсторонні) - це не є добре, тому що, зазвичай, вони виникають внаслідок якогось інфекційного агента (особливо неприємні хламідії, які можуть викликати трубне непліддя), тому їх лікують антибіотиками (бажано знати інфекційний агент в "лице").
Далі. Ципробакс - це звичайний ципрофлоксацин (антибіотик, фторхінолонового ряду першого покоління, якому більше 15-ти років) зі звичайними протипоказами та побічними діями. Він може бути і заслабкий  у вашій ситуації.
Інші препарати: лімфоміозот, траумель, гінекохель, оваріум - це антигомотоксичні (майже гомеопатичні препарати), які не шкодять навіть вагітним чи годуючим.
Лаціум - пробіотик, типу лінекса чи йогурта (можна і здоровим), призначений з метою попередження дизбактеріозу від антибіотика.
Лише гамавіт - препарат з тканини плаценти (імуномодулятор), використовується більше в ветеринарії, тому можливо, його використання не дуже раціональне.
Вам варто ретельно підійти до корекції вашого стану, щоб не отримати внаслідок недолікованих гідросальпінксів нові проблеми.
консультує
Мартинюк Валерія Леонідівна
Мартинюк Валерія Леонідівна

Лікар акушер-гінеколог, лікар-УЗД.

В 2003 році закінчила Запорізький національний медичний університет за спеціальностю “Лікувальна справа”.

З 2003 до 2006 р. - інтернатура за спеціальністю “Акушерство та гінекологія”.

У 2009 році - сертифікат лікаря ультразвукової діагностики.

Проходила навчання та підвищення кваліфікації при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика