МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Грязелікування

Метод лікування заснований на застосуванні грязей мінерально-органічного походження, лікувальну дію яких зумовлено впливом температурного і механічного факторів, природними фізичними властивостями і хімічним складом.

Грязелікування стимулює обмін речовин, сприяє розсмоктуванню вогнищ запалення. Покращуючи живлення тканин, викликає розм'якшення рубців, прискорює процес зрощення кістки після перелому, зменшує тугоподвижность і збільшує обсяг рухів у суглобах, покращує роботу надниркових залоз. Лікувальна грязь має протимікробну дію: прикладена до шкіри або слизових оболонок, поглинає містяться на їх поверхні бактерії; в грязі присутні також речовини типу антибіотиків.

Як процедур використовують грязьові аплікації, місцеві (часткові) грязьові аплікації, при яких бруд завдають на будь-яку частину тіла. Прояв реакції організму в цьому випадку обумовлено не тільки температурою і фізико-хімічними властивостями грязі, але і площею грязьовий аплікації, а також місцем її накладення, наприклад, на рефлексогенні зони ( "комірцеву" і "трусіковую", деякі ділянки верхніх і нижніх кінцівок) . У гінекологічній практиці аплікації грязі на область живота і таза (т.зв. полутруси або труси).

Не рекомендується в один день поєднувати грязелікування з загальними водними, світловими і сонячними ваннами і іншими процедурами, здатними привести до перегрівання або охолодження організму. Грязелікування входить в комплексну терапію хронічних захворювань опорно-рухового апарату, при лікуванні ускладнень після травм кінцівок і хребта, особливо що супроводжуються обмеженням рухливості; а також наслідків захворювань і травм периферичної та центральної нервової систем, хвороб жіночих і чоловічих статевих органів, деяких захворювань органів травлення, периферичних судин (флебіт, наслідки тромбофлебіту і ін.); залишкових явищ після опіків і відмороженні, ряду шкірних хвороб, хронічних бронхітів і пневмоній.

Показання


- Хвороби кістково-м'язової системи та сполучної тканини: ревматизм, остеохондроз, подагра, ревматоїдний артрит, остеоартрит, артроз, остіти, періостіти, шпори п'ят, наслідки ударів і переломів, бурсити.

- Хвороби шкіри: псоріаз; червоний плаский лишай; екзема; іхтіоз; нейродерміт; рубці після опіків, поранень і хірургічних втручань.

- Захворювання периферичної нервової системи: неврити, радикуліти, невралгія міжреберних нервів, парези, паралічі.

- Гінекологічні захворювання: безпліддя; хронічні запальні захворювання матки і яєчників, маткових труб; хронічні ендометрити; кольпіти; загин матки; спайкові хвороби органів малого таза.

- Стоматологічні захворювання: пародонтоз, одонталгія, стоматити, хронічний гінгівіт, хронічний вогнищевий і генералізований пародонтит, хронічний остеомієліт щелеп.

- Захворювання чоловічих статевих органів: хронічний простатит, імпотенція, безпліддя, епідидиміт, орхіт, фунікуліт, спайкові хвороби органів малого таза.

- Хвороби нижніх дихальних шляхів: залишкові явища після пневмонії, хронічний бронхіт, наслідки перенесеної операції на легенях, бронхіальна астма (легка і середньотяжкий форми).

20.05.2016