Перловка проти вісянки
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Перловка проти вісянки

Згадаємо, для чого корисний овес. Його обволікаюча дія знижує секреторну діяльність шлунка, знімає гострі запалення шлунково-кишкового тракту.

Ячмінь, навпаки, маючи пом’якшувальні, обволікаючі, протизапальні властивості, водночас тонізує шлунок, покращує апетит, травлення і засвоєння їжі. Завдяки цьому налагоджується обмін речовин в організмі, зникає зайва вага. Має ячмінь і кровоочисну дію, тому застосовується при висипах на шкірі, псоріазі, екземі, тощо.

Зазначимо, що алергічні висипи на шкірі найчастіше виникають від зниженої дії шлунка. Від вівсяної дієти таке буває часто. А ячмінь, навпаки, береже дітей від алергії.

Ще Авіцена звернув увагу на ячмінь – гарний очисний засіб. Відвар ячмінного солоду чудово налагоджує обмін речовин в організмі, при порушенні якого і виникають нашкірні вади: подразнення, висипи, фурункули, вугрі.

При ураженнях шкіри, особливо у дітей, з ячмінного солоду роблять ванни (дітям 0,5 кг солоду, дорослим 1-1,5 кг на 3 л окропу). Навіть ті, в кого шкіра береться струпами, виходять після такої процедури оновленими.

Зауважимо і такий момент – у дітей, які часто вживають вівсянку, чорніють зуби, погіршується апетит, вони відстають у рості. Це помітили у сиву давнину, і малечу підгодовували саме ячмінними відварами. Тоді дитина добре розвивалась фізично і розумово. Ячмінний відвар (чайна ложка на склянку води) зарадить навіть немовлятам, яким бракує молока або час віднімати від грудей.

Ще одна перевага – свіжий відвар ячмінного солоду корисний дітям як протиглисний засіб, особливо ефективний від аскарид.

Молоді жінки, які погладшали, відчайдушно шукають, що вживати, аби схуднути. Каші й супи з ячменю – те, що треба. Клітковина, яка містить в крупі, подразнює слизову кишківника, підсилює перистальтику, покращує засвоєння їжі, зменшуючи відкладення жиру і розчищаючи завали у прямій кишці. Коли організм отримує усі корисні речовини з їжі, він цілком «задоволений» і не вимагає від людини «напихатись під зав’язку». Якщо ж певних необхідних життєдіяльності сполук (вітамінів, мікроелементів, біологічно активних речовин тощо) не вистачає, людини буде постійно відчувати голод, який неможливо втамувати калоріями. Так організм намагається отримати усе необхідне для нормального обміну.

Знаємо, як хочеться солодощів людям із цукровим діабетом. Вигадують, що приготувати смачне, солоденьке, не лише собі, а й для усієї родини. Ячмінний солод – саме для вас.

25.04.2016