МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Єдиний у своєму роді

Гінкго – роздільностатева рослина, досягла зрілості і починає плодоносити у 25-30 років, до того часу визначити її стать важко. Розмножується насінням та вегетативно. Для того, щоб відбулося запліднення, чоловіче і жіноче дерева повинні рости поряд.

Китайці лікувалися гінкго з давніх-давен. Принаймні, вік знайдених рецептів оцінюють майже у 5 тисяч років. Насіння застосовували від кашлю, ядухи (бронхіальної астми), сухот (туберкульозу). Сучасні медики новітніми методами підтверджують високу ефективність цих ліків.

Наразі науково доведені та клінічно підтверджені унікальні  лікувальні властивості листя гінкго. Іноді їх жартома називають «ліками від старості». Препарати листя гінкго покращують кровообіг головного мозку і сприяють збагаченню киснем тканин, причому не виявляють жодної побічної дії, не впливають на кров’яний тиск, частоту серцевих скорочень та дихання.

Європейські лікарі все частіше призначають їх людям похилого віку, бо вони надзвичайно допомагають за вікових порушень: покращують пам’ять,  концентрацію уваги, мову, зір, слух; відновлюють еластичність та міцність судин; запобігають тромбозам мозкових і коронарних судин; поліпшують живленя серцевого м’яза; мають ззаспокійливу, спазмолітичну, судинорозширювальну і бактеріостатичну дію. Ці ліки є активатором судин за діабетичних уражень із загрозою гангрени; за хвороби Рейно (спазми судин кінцівок); допомагають курцям, у яких судини пошкоджені нікотином; людям з бронхіальною астмою. Інших препаратів рослинного походження з аналогічною дією немає.

Популярність  препаратів гінкго стрімко зростає. У Німеччині, Швеції, Ірландії і Франції щорічно переробляється на екстракт понад 1,1 тис т сухого листя. На основі цього екстракту розроблено багато сучасних ліків від широкого спектру хвороб.

За склерозу судин мозку у людей похилого віку, венозної недостатності ніг, варикозного розширення вен та геморою застосовується такий відвар.

Відвар листя гінкго

  • 1 чайну ложку сухого подрібненого листя гінкго залити склянкою окропу і проварити 3 хвилини. Настояти 10 хвилин, процідити і приймати по третині склянки тричі на день.
10.04.2016