Безцінний дарунок природи
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Безцінний дарунок природи

Пилок – безцінний дарунок природи, бо містить майже все, що потрібно і бджолам, і людині для життя та здоров’я: повноцінний білок (приблизно 23%), 11% ліпідів, 36% вуглеводів (глюкози – 14%, фруктози – 19%), 11%  вологи, 6% флавоноїдів, 10% каротина, усі амінокислоти, багато мікроелементів, 28 мінералів, з яких 22 аналогічні складовим сироватки крові (найбільше К і Р – близько 400 мг на 100г продукту, вітаміни С, Е, групи В (ніацин, біотин, рибофлавін(В2) і піродиксин – В6)), фітогормони, активатори росту, бактерицидні речовини, природні антибіотики, ферменти. Хімічний склад залежить від часу та місця збору, погоди, виду рослин, умов і терміну зберігання.

Про здатність пилка омолоджувати організм, підвищувати життєву силу, прискорювати темпи фізіологічного відновлення, було відомо ще у стародавньому Єгипті та Китаю. Пилок корисний при фізичному виснаженні, анемії, для відновлення сил після важких захворювань. Він швидко піднімає гемоглобін, підвищує імунітет, а при депресіях – настрій. Полегшує стан людей, які сильно реагують на зміну погоди. Завдяки яскраво вираженим антисклеротичним властивостям нормалізує кількість ліпідів у крові, отже запобігає утворенню склеротичних бляшок.

Для лікування серцево-судинних захворювань пилок є засобом універсальним: покращує стан гіпотоніків, , знімає запаморочення, головний біль; корисний і для гіпертоніків, дуже м’яко знижує тиск. Пилок радять при ішемічній хворобі, пороках серця, ревматизмі. Прийом бджолиного пилку разом з фітопрепаратами підсилює їх дію.

Пилок слід зберігати в сухому та чистому місці при температурі не вище 20С і вологості до 75%, наприклад, у холодильнику, у відділенні  для овочів. У клінічних умовах було доведено, що пилок краще зберігається і ефективніше діє у суміші з медом. Цю суміш необхідно розсмоктувати в роті якнайдовше (як льодяник).

Пилок з медом

100 г пилку перемолоти у кавомолці (тоді розчиняється швидше) і перемішати з 250 г натурального рідкого меду (наприклад з акації). Витримати в темному і теплому місці 10-14 днів, періодично перемішуючи. Коли пилок цілком розчиниться, і маса стане однорідною, суміш готова. Вживати за 30 хвилин до прийому їжі, при нормальній і зниженій кислотності шлунка, та після їжі – при підвищеній. Не слід запивати водою або іншою рідиною упродовж 15-20 хвилин.

 16.03.2016