Варикозне розширення вен у молодому віці
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Варикозне розширення вен у молодому віці

Що можна порадити дитині у якої варикозне розширення вен у такому молодому віці?

Найперше лікування – усунути все, що заважає нормальному кровообігу. Треба позбутися цього, відновити безперешкодний обіг крові. Побільше бувати на свіжому повітрі, бігати, ходити, робити зарядку…

Обов’язково звернути увагу на харчування: воно має бути багатим на вітаміни, мікроелементи і на рутин. Велика кількість рутину міститься у гречці. На сьогоднішній день гречку нерідко замінюють рисом. Це не правильно, бо рис важкий для підшлункової залози, іноді навіть порушує її функцію і таким чином шкодить судинам.

А ще можна пити чай, заварений з листя ліщини звичайної. Доросла людина також може лікувати варикозне розширення вен таким засобом, тільки пити треба по чверті склянки чотири рази на день.

Можна робити ліки і з кори ліщини.

Варикозне розширення вен у дітей і підлітків лікують також шишками хмелю звичайного. Але зважте, що хміль діє на нервову систему заспокійливо і снодійно, отже, четвертий раз ліки бажано вживати на ніч перед сном.

Можна також змочувати марлю відваром хмелю і робити своєрідні компреси на варикозне розширення вен.

Для лікування цієї хвороби (і у дітей, і у дорослих) завжди пропоную квіти чи листя акації (ліки можна зробити навіть з гілочок акації). Такими ліками натирають ноги: знизу догори легенько пучками пальців втирати тричі на день, четвертий раз не треба, щоб не викликати подразнення.

І ще одна засторога: у разі варикозного розширення вен не вживайте банани, оскільки вони ускладнюють захворювання, негативно діють на судини.

Ліки з шишок хмелю

  • Чайну ложку подрібнених шишок хмелю звичайного залити склянкою окропу, нагріти на 15 хвилин. Давати дитині пити по чверті склянки відвару чотири рази на день. Діти старшого віку і дорослі можуть пити по півсклянки чотири рази на день.

Чай із ліщини

  • Чайну ложку подрібненого листя ліщини залити склянкою окропу, настояти дві години і пити по столовій ложці чотири рази на день до вживання їжі.
20.07.2015