МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Кропива

Кропива, по сумнівом, є рослиною чудодійною. Наші предки звертались до неї в багатьох випадках. Навесні кожна господиня неодмінно готувала салати, борщі, запіканки з молодих листочків кропиви, навіть до яєчні додавали її.

У листі кропиви, приміром, вітаміну С вдвічі більше, ніж у моркві. І, певна річ, наші предки цінували цілющі властивості кропиви. Вживаючи листя кропиви у салатах, інших стравах, людина тим самим лікувала шлунок і кишківник. Коли необхідно було приготувати ліки для лікування шлунка, то робили настій.

Людина, яка вживає кропиву, також очищає свій організм.

За допомогою кропиви раніше лікували багато чимало хвороб. Для лікування маткових, легеневих, носових і геморойних кровотеч, а також хронічних захворювань використовували настої кропиви дводомної, які готували на воді у пропорції 1:10. Такі ліки вживають такий як шлунковий, полівітамінний чай, для профілактики захворювання на подагру.

Корисна кропива людям, хворим на анемію. Адже вона підвищує гемоглобін, збільшує кількість еритроцитів у крові. Показана для лікування захворювань печінки, жовчного міхура, органів травлення. Використовують її в лікуванні бронхіту, навіть – туберкульозу легень.

Вживання свіжого листя кропиви дводомної знижує кількість цукру в крові, отже, кропива корисна й діабетикам.

Настій листя кропиви

  • Столову ложку подрібненого листя кропиви дводомної залити склянкою окропу, настояти 20 хвилин. Пити по чверті склянки за 15-30 хвилин до вживання їжі.

Ліки з кропиви

  • 50 г подрібненого листя кропиви дводомної залити півлітра окропу. Настояти. Пити по чверті склянки чотири рази на день до вживання їжі.
08.07.2015