МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікує прополіс

Рецепр приготування спиртової настоянки (за Лудянським): 30 г. подрібненого прополісу залити 100 мл. 80-градусного спирту і закрити кришкою. Поставити в тепле місце (20-25 градусів за Цельсієм) на 7 діб. Час від часу збовтувати. Можна робити на 40-градусній горілці. 

Бактерицидну властивість настоянка не втрачає тривалий час. Крім того, вона має протизапальну, противірусну, анестезуючу, протипухлинну, знеболювальну дію. Її рекомендують застосовувати у разі туговухості, в урології для лікування простатиту, у разі забиття, травм, дерматитів, гематом, тощо. Дорослому призначають по 10-15 крапель на масу тіла приблизно 70 кг. Приймають з перевареною водою 2-3 рази на день за 30-60 хвилин до їди у разі зниженої кислотності або після їди з молоком – за підвищеної кислотності. Курс прийому 21 – 28 днів. Повторити через 20-30 днів. Варто пам’ятати, що протипоказанням до вживання настоянки прополісу є непереносимість організму, алергії на продукти бджільництва, захворювання печінки та жовчних шляхів.

Водний розчин готують таким чином: 10 г. прополісу на кілька годин поставити в морозильну камеру – при мінусовій температурі прополіс легко подрібнюється. Потім крихти покласти в скляну банку і залити 100 мл. окропу. Помістити її в каструлю з водою (водяна  баня). При цьому баночка має бути  більш як наполовину занурена у воду. З моменту закипання варити на маленькому вогні 45 хвилин, кілька разів перемішуючи. Якщо вода википає – долити окропу. На поверхні утвориться воскова плівка, яка легко знімається. На дні – очищений прополіс, а мутнувата, зеленувато-коричнева рідина, що утворилася – його водна витяжка. Таким теплим водним настоєм за допомогою 5-10 кубового шприца (без голки) у разі ангіни, хворобах горла можна зрошувати горло навіть маленьким дітям, які ще самі не вміють його полоскати. Одночасно потрібно закапувати теплою витяжкою і ніс.

Усередину водну витяжку прополісу рекомендують приймати по 30-50 мл 3-5 разів на день за півгодини-годину до їди – дорослому і половину дози – дітям після 12 років. Немовляткам – по кілька крапель на прийом, розведених водою.  Оздоровчий курс: 28 днів. Перерва – місяць. За потреби повторити.

 28.12.2015