Картопля прихильна до людини
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Картопля прихильна до людини

Наші мудрі предки своєю «внутрішньою лабораторією» розпізнали цей дивовижний коренеплід, визначили не лише його чудовий смак, а й дивовижні лікувальні властивості. А згодом це довели і вчені.

Лікує виразку шлунка, нормалізує тиск – картопля

Сік сирої бульби добре знімає запалення слизової оболонки шлунка, знижує кислотність. Сік (по одній столовій ложці тричі на день до їжі) вживали, лікуючи гастрит, виразку шлунка, тим самим водночас нормалізували і функцію кишківника. Окрім того, має сечогінні властивості. Рекомендований також гіпертонікам, оскільки нормалізує артеріальний тиск, знижуючи його, знімає головний біль. І, що важливо, не має побічної дії. Для отримання соку картоплю підбирають без паростків і позеленілих ділянок, миють, труть на тертці, відтискають через складену вдвоє марлю. Перетертою сирою картоплею лікують екзему, опіки, запалення шкіри та різноманітні виразки на ній, навіть трофічні.

Доброякісні пухлини бояться соланіну, що є в картоплі

Для виведення бородавок слід відрізати позеленілу частину картоплі, її зрізом натирати хворе місце. Незабаром бородавка зникне. Виявляється бородавка, як і інші доброякісні пухлини, боїться соланіну, який є у сирій картоплі. У великих кількостях він отруйний для людини, тому ми не вживаємо сирої картоплі, а піддаємо її термічній обробці.

Запечена картопля – найсмачніша. Та ще й (без солі) дуже добрий дієтичний продукт для хворих на нирки й серцево-судинні недуги. Картоплею лікують катари верхніх дихальних шляхів, вдихаючи випари вареної картоплі.

У народній медицині використовують й надземну частину рослини, й квіти для лікування хвороб серця, гіпертонії та для активізації дихання.

Овоч-косметолог

  • Картопляне п’юре – чудова живильна маска для обличчя.
  • Ванночки для рук із відвару картоплі надають шкірі пружності, роблять її оксамитово-ніжною.