Горох у народній медицині
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Горох у народній медицині

До сьогоднішнього дня народна медицина використовує горох.

Горох – до лиця

Відомі з давніх давен горохові маски, які допоможуть зробити шкіру обличчя приємною, еластичною, позбавлять зморшок. Треба горохове борошно змішати навпіл із сироваткою або сметаною (2 столові ложки) і тримати на обличчі, поки висохне.

Горох – до серця

У народній медицині горох застосовували для поліпшення травлення. Від закрепів радили з’їдати щодня по чайній ложці перепаленого в духовці, а потім змеленого на порошок гороху.

  • Горохове борошно прикладали у вигляді сухої приправи для розсмоктування твердих пухлин, особливо на молочних залозах у жінок та на статевих органаху чоловіків. Іноді борошно змішували з медом.
  • Горохові відвари у народній медицині використовували, як засіб, що дієна сечовивідні шляхи або, як написано у старих книгах, він «ізгоняє кам’яну дресву із нирок та сечового міхура».
  • Особливо страви з гороху корисні і хворим на серце, із серцевими та нирковими набряками.

 Тож варто переглянути своє меню і відвести належне місце горохові. Адже люди зацікавилися ним ще в кам’яному віці, коли він нарівні з пшеницею та ячменем входив у харчування людини.

А ось тим у кого подагра або ж гострі запальні процеси шлунка та кишок, захоплюватись гороховими стравами не варто. Як і хворим на гострий нефрит та хронічну недостатність кровообігу. 

Наталія Земна