Буряк на столі – здоров’я в домі
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Буряк на столі – здоров’я в домі

Буряк забезпечує наш організм багатьма вкрай необхідними для здоров’я речовинами. Тим, хто постійно вживає буряк, не загрожує склероз, бо він виводить холестерин, послаблює спазми судин, регулює обмін речовин, поліпшує зір дорослим та дітям. Позитивно впливає на функції статевих залоз у жінок та чоловіків.

Двісті грамів тертого буряка щодня – профілактика пухлинних захворювань.

Буряк зарекомендував себе і як протипухлинний засіб. Саме наші пращури, відчувши і перевіривши на собі дію буряка, давали онкологічним хворим щодоби 200 г сирого, тертого на тертушці буряка або 100 г теплого соку. Щоправда сік викликає нудоту. Тож треба витримувати сік три години на холоді, а потім підігрівати і давати пити.

Сік буряка вживають від гіпертонії

Тоді додають на склянку соку столову ложку меду. Вживають по 2-3 ложки 4-5 разів на день. Полікуйтеся таким чином тиждень-два – помітите, як почне нормалізуватися тиск. Зробіть перерву, а далі продовжте лікування. А під час перерви їжте більше страв із буряка. Корисний такий сік дітям. Особливо, якщо додати до нього сік редьки та моркви.

Їжте страви із буряка: виведете радіонукліди, підтримаєте щитовидну залозу

Забуваємо чи не знаємо, що пектинові речовини, яких достатньо в буряках, нейтралізують токсичні речовини, які утворюються в шлунку та кишківнику, а також зв’язують солі важких металів, виводять радіонукліди. Протистояти біді, яка підстерігає нас із зовні, просто: варто лише щоранку не забувати з’їсти 2-3 ложки бурякової страви.

За кількістю йоду буряк також переважає інші овочі. В раціоні людей, у яких хвора щитовидна залоза, обов’язково повинен бути буряк. Дуже багато в цьому овочі і біологічно активних речовин, і власне вони, систематично потрапляючи в організм, зміцнюють його. А якщо вже захворіла людина, то саме біологічна активність буряка допомагає іншим лікам краще впливати на організм, а організмові боротися із захворюванням.

Наталія Земна