МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Фітотерапія

В теперішні дні до народної медицини звертається багато людей, тому що їй довіряють. Багато хронічних захворювань добре лікувати фітотерапією і лікарі нашого закладу отримують гарні результати. Популярністю користується фітотерапія при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, серцево-судиної системи, сечостатевої, ендокринної систем. Використовують трави при захворюваннях органів дихання, кровотворних органів та ін. систем.

При використанні ліків трав’яного походження покращення стану настає через декілька днів, та якщо хвороба має хронічний характер, то потрібне тривале і регулярне лікування.

Тому потрібно озирнутись навкруги і подивитись, скільки ліків оточує нас у вигляді незчисленної кількості рослин, та потрібно знати, що рослина може бути як ліками, так і отрутою. Використовуючи трави не треба забувати головне правило медицини «Не зашкодь!».

Наприклад шипшина має жовчогінну, антиоксидантну дію, джерело віт С.

Готувати настій потрібно суворо: 7 штук плодів залити 1 л окропу, настояти 7 год, вживати по 100 мл 2 рази на день до їди за 15-20 хв. Потрібно пам’ятати, що трави вживати не більше 14 днів, не знаючи детально їх дії не робити суміші рослин, а вживати кожну окремо. Всі знають, що такевиноградні вусики, а яку користь вони приносять для організму: розчиняють солі-оксалати, які дошкуляють багатьом (оксалати - відкладаються в м’язах), їх не розбити молотком, а рослина справляється. Не має хвороби на землі, яка б не лікувалась фітотерапією, тільки треба добре знати дію рослин, говорить лікар народної та нетрадиційної медицини  «Центру сімейної медицини» - Оксана Григоренко.

Всі знають траву спориш, яка росте створена Богом для лікування проблем нижніх кінцівок, лише потрібно вміло її використовувати.  А яку гарну дію мають трави при лікуванні гельмінтозів у дітей , адже фармпрепарати  певною мірою токсичні і паразити адаптувались до них і ми не завжди бачимо результат лікування, а трави такі, як полин лікарський, гвоздика кулінарна та ін. гарно лікують. Але наголошую: тільки з рекомендацій лікарів можна використовувати фітотерапію, бо є і певні протипокази.   

З кожним днем все більше звертається жінок із значними гінекологічними захворюваннями, які носять хронічний характер.  І нещодавно в наш центр звернулась молода людина.

Під час гінекологічного огляду, УЗД, здачі аналізів, лікарями закладу був поставлений діагноз – хронічний аднексит, розповідає лікар - Мартинюк Валерія Леонідівна. Призначене лікування: ліки рослинного походження: Аднексан, Аменолік, фітотампони та ін.

Пройшовши курс лікування фітопрепаратами стан жінки покращився, лікарі центру досягли гарних результатів. Пацієнтка повернула собі втрачене здоров’я за допомогою рослин.

Ще випадок, коли в «Центр сімейної медицини» прийшов чоловік, який розповів, що вже тривалий час він скидається по лікарях у пошуках допомоги, але усі вважають його божевільним.

Він скаржився на свербіж шкіри, який був нестерпним; відчуття повзання під шкірою; на шкірі хворого були висипи, коли він розчухував утворювались рани. І ці нестерпні відчуття супроводжують його біля 1 року.

Після огляду лікарем був встановлений діагноз - «Хвороба Маргелонів», яка останнім часом почала зустрічатись  в Україні.

Разом з українським фітотерапевтом - Наталією Петрівною Зубицькою (Земною), яка вела прийом в центрі, було призначено лікування:антипаразитарна терапія, зовнішній рослинний препарат Септодерм та ванни із листя ліщини та вільхи.

На сьогодні хворий почуває себе добре, зникли симптоми хвороби. Він дякує лікарям центру, за те, що повернули йому змогу радіти життю.

Саме в наш медичний центр може звернутися кожний бажаючий, кому потрібна кваліфікована консультація, обстеження чи лікування. Лікарі нашого центру використовують   для лікування фітотерапію кожному, хто потребує повернути собі здоров'я.