Соснові бруньки у медицині
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Соснові бруньки у медицині

У сосні корисне все: і глиця, і на­сіння, і молоді гілочки, і смола (живиця). Навіть саме повітря соснового лісу є надзвичайно цілющим. Уже давно відомо, що коли дитина кашляє, коли у неї хворі дихальні органи та шляхи, то потріб­но водити її у сосновий ліс якнайчастіше, і вона зцілюється. Це ж стосується і дорос­лих людей, що мають проблеми із бронха­ми, легенями, і навіть хворих на туберку­льоз - їм також радили якийсь час перебу­вати у сосновому гаї.

Санаторії та будинки відпочинку для ле­геневих хворих завжди будували у хвойних лісах. Та разом з тим людям із захворюван­нями серцево-судинної системи не бажа­но бувати у сосновому лісі, особливо три­валий час.

Як уже сказано, усе дерево сосни дуже помічне людям, але сьогодні йтиметься саме про бруньки. Насамперед слід зна­ти таке: ліки із сосни приймають не перед вживанням їжі, а після.

Чайну ложку подрібнених бруньок за­варіть однією склянкою окропу, настій­те, поки прочахне, процідіть - і ви отри­маєте чудодійний відхаркувальний чай. Його потрібно випити за чотири рази впродовж дня. Цей чай також чудо­во дезінфікує, нормалізує діяльність печінки, жовчного міхура, нирок, налагоджує сольовий обмін в організмі.

Чай із бруньок вживають як у разі за­палень верхніх дихальних шляхів, так і при комплексному лікуванні бронхіту, пневмо­нії, хронічних запальних процесів у леге­нях, застою внаслідок недолікованих за­хворювань - навіть у тих випадках, коли застій у легенях виник після лікування хі­мічними препаратами, тобто коли пігулки усунули кашель та запалення, проте зали­шилося мокротиння.

Соснові бруньки допомагають позбу­тися болю у суглобах. Наші мудрі пред­ки лікували ними навіть застарілі форми ревматизму. Для цього всередину при­ймали чай із бруньок, а як зовнішній за­сіб використовували ванни та компреси.
Бруньки або хвою сосни клали у відро, за­парювали окропом, настоювали і в тако­му гарячому вигляді, як тільки шкіра хво­рого могла витримувати, накладали на хворі суглоби, руки, ноги, робили апліка­ції на спину.

Настій сосни дуже добре виводить солі сечової кислоти, тобто лікує подагру. Для цього столову ложку подрібнених бруньок потрібно залити склянкою окропу, настояти і вживати по одній столовій ложці 4-5 разів на день. Мож­на приготувати настій з одні­єї чайної ложки на склянку окропу, і тоді пити слід по чверті склянки чо­тири рази на день (нагадую: лише після вжи­вання їжі).
Завдяки своїй властивості налагоджува­ти функцію нирок соснові бруньки добре виводять зайву воду з організму, а отже, усувають набряки.
Бруньки допоможуть вилікувати навіть такий важкий недуг, як жовчнокам'яна хвороба, оскільки помітно покращують жовчовиділення та циркуляцію жовчі.
Ліки з бруньок сосни - чудовий кровоо­чисний засіб. Якщо на шкірі внаслідок пе­ренесеної вірусної інфекції з'явилися ви­сипання або в організм потрапили стафі­локок чи стрептокок, бруньки допоможуть боротися з хворобою, адже вони мають по­тужну дезінфекційну дію.
Завдяки протизапальній властивості чай із бруньок або глиці сосни допомагає жінкам при лікуванні інфекційних захворювань ста­тевих органів. Сосна взагалі є жіночим де­ревом, адже вона здатна вилікувати бага­то суто жіночих захворювань, навіть доволі важких. Зокрема, від кольпітів та дисплазії шийки мати допоможе такий відвар: ві­зьміть 1 ст. л. подрібнених бруньок сосни на півлітра окропу, прокип'ятіть 1-2 хв., зніміть з вогню, нехай настоюється, поки не охолоне до ледь теплого стану, тоді процідіть. Застосо­вуйте для спринцювання та ванночок.
Ванни із сосною, крім того, що заспоко­юють нервову систему, мають здатність ще й лікувати кишківникта шлунок.
У разі хвороб дихальних шляхів дуже до­бре діє інгаляція на бруньках або глиці сосни. Бруньки або хвою подрібніть, за­парте і дихайте гарячою парою сосни так само, як ви звикли дихати парою вареної картоплі.
Якщо болять зуби або запалені ясна, то напаром із бруньок сосни потрібно полос­кати ротову порожнину.
Отже, сподіваюся, що ви переконалися: сосна - це абсолютно унікальне дерево, яке завжди прихо­дить на допомогу людям.
Сезон заготівлі соснових бруньок починається у березні. Тож ви встиг­нете ще підготуватися до нього. Але запасаючись ефективними ліками на весь рік, беріть не більше потрібної вам кількості та не завдавайте сосні шкоди. Дуже прошу вас бути завжди вдячними тим деревам, що віддають нам свої безцінні дари. Адже цих дарів ми потребуватимемо і надалі, не кажучи вже про дітей та онуків, яким ми повинні залишити природу хоча б не у гіршому стані, ніж вона є зараз.
Наталя Земна