Фітотерапія при підвищенні температури тіла
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Фітотерапія при підвищенні температури тіла

Якщо, сповиваючи дитину, мати помітила, що маля гаряче, важко дихає, то передовсім треба зміряти температуру (змірюється впродовж десяти хвилин). У здорового немовляти температура буде в межах 36-37°С.

Що робити, якщо температура підвищена? 

Причиною може стати перегрівання дитини й недостатня кількість води, отриманої нею у перервах між годуваннями. Температурне регулювання в дитячому організмі ще не відбувається належним чином, тому такі випадки можуть траплятися. Однак підвищена температура може вказувати й на захворювання дитини. Тож треба викликати лікаря у перший день підвищення температури, аби визначити причину, і лікувати маля.

Дитину слід покласти в ліжко, подушечка має бути невеличка. Кімнату потрібно провітрити. Дитині слід давати пити багато водички, чаю. Якщо маля відмовляється смоктати воду з пляшечки, то спробуйте напоїти з ложечки або капати в ротик із піпетки. Давати пити потрібно потроху, але часто.

Якщо через підвищену температуру немовля відмовляється від груді, то можна спробувати нагодувати його зцідженим молоком, але примушувати не потрібно. Головне - замінити їжу, яку маля не з'їло, таким же об'ємом води. Рідина не тільки полегшить самопочуття дитини, а й певною мірою попередить запальні процеси в сечовивідних шляхах.

У разі підвищення температури треба особливо ретельно доглядати за шкірою немовляти. У цей час часто виникають попрілості, почервоніння тощо. Важливо дотримуватися правил гігієни: вмивати, підмивати дитину, купати (якщо дозволить лікар).

Температура у немовлят підвищується й у разі респіраторних захворювань, запалення органів дихання, бронхіту. Можуть утворитися застої у бронхах, початися кашель.

Дитина кашляє. Під наглядом лікаря дитині можна давати ліки з лікарських рослин. Полегшить стан малюка настій мати-й-мачухи, інша назва - підбіл звичайний.

Настій мати-й-мачухи Чайну ложку подрібненої рослини залити склянкою окропу, настояти півгодини. Давати дитині від чайної ложки (залежно від віку) до столової чотири рази на день за п'ятнадцять хвилин до годування.

Добре обволікають слизову оболонку і розріджують мокротиння ліки з алтеї лікарської.

Ліки з алтеї лікарської

Дві столові ложки подрібненого коріння алтеї лікарської залити літром перевареної води кімнатної температури, настояти годину, час від часу помішуючи. Утвориться слиз. Давати дитині по пів чайної ложки три-чотири рази на день.

Дитина відкашлюватиметься, дихати стане легше. У природі є чимало інших рослин, які допоможуть дитині бути здоровою.

18.08.2016