Лікування свинки за допомогою фітотерапії
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікування свинки за допомогою фітотерапії

Свинка (паротит епідемічний) - запалення привушної залози. Хворобу ще називають завушницею. Хворіють, в основному, діти від двох до вісімнадцяти років. Збудник хвороби - вірус. Вірус може перебувати в організмі, не викликаючи ніяких проявів упродовж 11-23 днів.

Хвороба починається з того, що у дитини підвищується температура, починає боліти голова, лихоманить, знижується апетит. Через день-два виникає біль під час жування біля вух, опухлість. Ковтати важко, слини замало, неприємний запах з рота. У перші дні захворювання температура підіймається до 39-40°С. Триває недуга від кількох днів до двох тижнів, а потім усі ознаки її зникають. Хоча можуть бути ускладнення. У хлопчиків підліткового віку можуть запалитися яєчка (орхіт), у дівчаток яєчники і молочні залози.
Якщо хворому створити умови тиші і спокою, лікувати його домашніми засобами, то хвороба минає.

Настій шавлії
. Чайну ложку подрібненої рослини залити склянкою окропу. Настояти годину. Процідити. Пити: дітям до 5 років по 2 ст. ложки 4 раз на день, старшим за 5 років — по 0,5 склянки чотири рази на день. Таким же настоєм полоскати горло.

Настій ромашки
. Дві столові ложки подрібненої сировини залити двома склянками окропу, настояти 40 хвилин. Пити дітям до 6 років по 1-2 чайні ложки, після 6 - по 1-2 столові ложки. Цим же настоєм полоскати горло.