Цілющі ферменти п'явки: як вони діють
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Цілющі ферменти п'явки: як вони діють

Лікувальна дія медичних п'явок визначається властивостями секрету слинних залоз, який потрапляє в організм людини після прокушування шкіри і продовжує надходити протягом усього періоду кровосмоктання. Цей секрет володіє масою сильнодіючих ефектів: розчиняє тромби, заспокоює біль, стимулює імунітет, запобігає запальним процесам і багато іншого. Крім того, вчені з'ясували, що п'явочні ферменти підвищують захисні властивості крові, збуджують певні рефлексогенні зони того чи іншого органу, що надає сприятливу дію на організм хворої людини.

Гірудин - найбільш вивчений компонент п'явочного секрету. Він зайняв гідне місце серед найефективніших засобів для попередження і лікування таких серйозних захворювань, як тромбофлебіт, варикозне розширення вен, передінфарктний і післятінфарктний стани, інсульти й багато інших.

Дестабілаза і п'явочні простаноїди, завдяки яким у секрету є здібності розчиняти тромби, володіють ще й протисклеротичною дією. Крім того, секрет п'явки має і потужний антибактеріальний ефект, у зв'язку з чим гірудотерапія допомагає хворій людині в боротьбі з інфекційними захворюваннями.

Дестабілаза - цей фермент позбавляє вени хворого від тромбів і тим самим дає їм можливість відновлювати кровообіг.

Оргелаза, сприяє утворенню нових кровоносних судин! У результаті набряки й тромби в стінках судин розсмоктуються і відновлюється нормальний рух рідин у хворому органі, яке не зупиняється навіть після зняття п'явки.

Після сеансів гірудотерапії поліпшується загальний стан організму. У хворої людини "раптом" поліпшується апетит, кудись "випаровується" безсоння.