Гайморит і лікування п’явками
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гайморит і лікування п’явками

Гайморит - це запалення гайморових пазух, які розташовуються по обох сторонах носа. Можливе ураження однієї або обох пазух. Захворювання розвивається після недолікованої нежиті, в результаті ускладнення інфекційних хвороб, грипу, кору, скарлатини. Крім того, гайморит іноді викликає запалення коренів верхніх зубів. Хвороба розвивається в будь-якому віці, як у дітей, так і у дорослих. Її ознаками є гнійні виділення з носа, порушення носового дихання в результаті набряку слизової носа, відсутність нюху, сльозотеча, біль в області пазухи, особливо при натисненні пальцем, біль в області чола і скронь. Температура тіла нерідко підвищується. Буває озноб.

Бувають гостра і хронічна форми гаймориту. Гострий гайморит лікують за допомогою антибіотиків і хірургічних пункцій. Проте, як правило, вони дають лише короткочасний ефект, після чого лікування загострення гаймориту полягає в профілактичних і загартовуючих заходах.

Гірудотерапія (лікування п'явками) нарівні з іншими видами натуротерапії є м'яким і щадним способом лікування і дає стійкий ефект, знімаючи гостре запалення гайморових пазух і виліковуючи хронічний гайморит. Дія п'явок заснована на сильній протизапальній властивості секрету слини п'явки.

У нашому медичному центрі консультує врач-гірудотерапевт, який рекомендує проводити від 7 до 10 сеансів гірудотерапії. Через місяць курс лікування п'явками можна повторити.