Гіпотереоз. Лікування п'явками та фітопрепаратами
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гіпотереоз. Лікування п'явками та фітопрепаратами

Гіпофункція або гіпотиреоз - захворювання організму, обумовлене або недостатньою секрецією щитовидної залозою тиреоїдних гормонів, або повним випаданням її функції. Гіпотиреоз зустрічається в жінок частіше, ніж у чоловіків. Незважаючи на велику поширеність, гіпотиреоз часто тривалий час не виявляється. Це частково обумовлено тим, що захворювання має поступовий початок і стерті, неспецифічні симптоми, які розцінюються спочатку як результат перевтоми, інших захворювань, вагітності. 

При гіпотиреозі в організмі сповільнюються всі процеси. В умовах нестачі тиреоїдних гормонів енергія утворюється з меншою інтенсивністю, що призводить до постійної мерзлякуватості і зниження температури тіла. Ще одним проявом гіпотиреозу може бути схильність до частих інфекцій, що обумовлено відсутністю стимулюючого впливу тиреоїдних гормонів на імунну систему. Одним з основних симптомів гіпотиреозу є постійна слабкість і відчуття втоми, навіть вранці. Турбують постійні головні болі, часто - біль у м'язах, суглобах, оніміння в руках, часто спостерігається у пацієнтів, обумовлено здавленням нервів набряклими тканинами в каналі зап'ястя. Шкіра стає набряклою, сухий, волосся і нігті хворих - ламкими. Поряд з фізичної загальмованістю, у хворих спостерігається і розумова загальмованість і часта забудькуватість. Турбують розлади зору, зниження слуху, дзвін у вухах. Голос - через набряк голосових зв'язок - стає низьким; часто уві сні пацієнти починають хропіти через набряк язика і гортані. Сповільнення процесів травлення призводить до частих запорів. 

Надмірна маса тіла так само є проявом недостатності вироблення гормонів щитоподібної залози. 

У багатьох хворих спостерігається уповільнення ритму серця - менше 60 ударів на хвилину. Іншими серцево-судинними проявами гіпотиреозу є підвищення рівня холестерину в крові. Це може призвести до розвитку атеросклерозу судин серця та ішемічної хвороби (відкладення бляшок холестерину в судинах, звуження їх просвіту і зменшення доставки кисню до серця), основним проявом якої є стенокардія (грудна жаба) - різкий біль за грудиною або утруднення дихання при ходьбі, підйомі по сходах. Іншим проявом атеросклерозу може бути біль в ногах при ходьбі - "кульгавість", також викликана недостатнім кисневим забезпеченням м'язів нижніх кінцівок. Спостерігається розлади менструальної функції. 

Одним з найпоширеніших симптомів гіпотиреозу є депресія, з приводу якої хворі часто направляються до психолога або психіатра. 
При обстеженні щитовидної залози виявляють її збільшення, утворення вузлів, кіст або аденоми.

Люди, які страждають цим захворюванням, часто шукають безмедикаментозний і безопераційний шлях. І тут на допомогу приходять методи народної медицини. 

Фітотерапія та гірудотерапія є важливими методами лікування при всіх захворюваннях щитовидної залози. 
При гіпотиреозі поряд з застосуванням препаратів рослинного та лікуванні пявками бажано, особливо в літньо-осінній період, широко вживати овочі та фрукти. 

Впевнено можна сказати, що цілющі властивості лікарських рослин, гірудотерапія і правильне харчування здатні позбавити людину від цього захворювання, не вдавшись до лікування гормонами і скальпелю хірурга.