Гірудотерапія при передінсультному стані та інсульті
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Гірудотерапія при передінсультному стані та інсульті

Інсульт - гостре порушення мозкового кровообігу. За даними ВООЗ ( Всесвітня організація охорони здоров'я), частота нових випадків інсультів протягом року коливається (по різних країнах) від 1,27 до 7,4 на 1000 населення. В останні роки кількість страждаючих інсультами з тими чи іншими його ускладненнями (головним чином у вигляді перехідних паралічів ) зростає.

Головними причинами цього сумного події є гіпертонічна хвороба, особливо в запущених стадіях, атеросклероз судин головного мозку (часто протікає з гіпертонією), часті стресові ситуації.

Розрізняють геморагічні та ішемічні інсульти. У першому випадку хвороба розвивається в результаті розриву кровоносної судини в тому чи іншому відділі головного мозку, у другому - при спазму його судин. При геморагічному інсульті крововилив найчастіше обумовлено тромбозом кровоносної судини мозку.

При ішемічному інсульті відбувається спазм судини . Зрозуміло, найбільш небезпечним є геморагічний інсульт, який найчастіше і призводить до розвитку всіляких паралічів, важко піддаються лікуванню.

Геморагічний інсульт розвивається зазвичай, у віці 45-70 років. Виникає він, як правило, раптово, зазвичай після хвилювань або різкого перевтоми. У ряді випадків інсульту передують припливи крові до обличчя, головний біль, бачення предметів у червоному кольорі.
Початкові симптоми: раптовий головний біль, блювота, розлад свідомості, почастішання дихання, уповільнення або почастішання серцебиття, перестає рухатися рука або нога, або віднімається мова, з'являється "крива" усмішка. Пам'ятайте, що чим раніше розпочато лікування (особливо при ішемічному інсульті ), тим більше надії на відновлення втрачених функцій. Лікування звичайно проводиться в стаціонарних умовах в неврологічному відділенні.

Вже не одне десятиліття ряд практичних лікарів користується для лікування інсультів різного походження гірудотерапією. При тромбозах мозкових судин (а також при мігрені, сильних припливах і головних болях в клімактеричному періоді) п'явки ставлять на сосковидні відростки, зазвичай з обох сторін, від 2 до 4 п'явок на кожній стороні.

З багаторічної практики гірудологів можна зробити висновок: п'явки дуже ефективні при їх використанні у передінсультному періоді, а також при ішемічному інсульті. Вельми корисні вони і при геморагічних інсультах, оскільки секрет п'явки розріджує, як відомо, кров, кров'яні згустки (тромби), тим самим сприяючи швидшому відновленню порушеного мозкового кровообігу. Чимало людей повертається до повноцінного життя завдяки цим чудовим зціленням.

Завдяки п'явкам кров у місцях тромбозу розріджується і легше проходить через капіляри. При цьому приходять також в рух міжтканинна рідина і лімфа, які добре промивають і очищають патологічний осередок. Тканини при цьому починають краще харчуватися і звільнятися від продуктів розпаду, що значно полегшує настання одужання.