МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

П'явка в хірургії

Лікування п'явками широко застосовується в хірургії, зокрема при таких захворюваннях, як пупкові, пахові і післяопераційні вентральні грижі, тромбофлебіт підшкірних та глибоких вен нижніх кінцівок, трофічні виразки, облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок, фурункули, карбункули, панариції, післяін´єкційні інфільтрати.

Також гірудотерапія застосовується в післяопераційному періоді і як компонент передопераційної підготовки. За призначенням п'явки прикладають місцево при ранах, що довго не загоюються, наривах, набряках в області післяопераційних рубців.

Лікування гриж завжди супроводжується вакуумною технікою. Спочатку приставляється декілька п'явок над проекцією грижових воріт, після відпадання п´явок ставляться банки. Вже після 2-3 процедур грижові ворота починають звужуватися.

Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок потребує відновлення трофіки в нижніх сегментах спинного мозку. П'явок приставляють в ділянці 4-5 поперекових хребців, крижової кістки, підколінних ямок, по задній поверхні гомілки та до міжпальцевих проміжок.

Проводиться також лікування супутніх захворювань: холециститів, панкреатитів, колітів, сальпінгооофоритів, простатитів тощо. Тобто, лікування базується на універсальній програмі оздоровлення всього організму.

Лімфадема кінцівок спровокована закупоркою вивідних лімфатичних судин. Проводять лікування за універсальною програмою оздоровлення, крім того місцево прикладають на границі нормальної та набряклої шкіри, а також над ділянками лімфадеми.

Лікування фурункулів, панариціїв, післяін´єкційних інфільтратів і т.д. проводиться, як правило, місцево - прикладаючи п'явки над фокусом запального процесу.

14.05.2013 р.