І-ий з'їзд гірудотерапевтів
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

І-ий з'їзд гірудотерапевтів

У вересні відбувся перший Всесвітній з'їзд гірудотерапевтів у м. Москва. Були присутні лікарі багатьох країн: Ізраїля, Германії, Литви, Латавії, Білорусії, Англії та ін. Українську делегацію очолювала лікар-гірудотерапевт «Центру сімейної медицини» м. Кам’янця-Подільського – Григоренко О. А. З'їзд був організований двома школами гірудотерапевтів Росії: московська школа професора Савінова В.О. і Сан-Петербурзька школа професора Крашенюка А.І.

Лікарі різних країн ділились досвідом роботи в напрямку гірудотерапії.  Розглядались нові схеми лікування, поє'днання гірудотерапії з апітерапією (лікування бджолами). Піднімались питання про застосування методів лікування п'явками в офтальмології (катаракта, глаукома, кон’юктивіти), в ЛОР практиці (хронічні тонзиліти, гайморити, неврити, фарингіти), лікування неврологічних (післіінсультні стани, наслідки травм головного мозку, депресії, неврити, невропатії) та гінекологічних захворювань (безпліддя, хронічні аднексити, ендометріоз, полікістоз яйників). А також презентувалась нова методика лікування варикозного захворювання вен (поє'днання гірудотерапії і апітерапії).

Лікарі з Прибалтики ділилися досвідом лікування гіпертонічної хвороби, хронічного гепатиту, холециститу, панкреатиту, полікістозу нирок та ін.

Протягом багатьох років лікарі-урологи Ізраїля з великим успіхом застосовують п’явки при лікуванні: хронічних нефритів,простатитів, чоловічого безпліддя, хвороби Пейроні та ін. Лікарі усіх країн в рамках доказової медицини доводили, що гірудотерапія являється  одним із найбільш дійсних і безпечних методів лікування захворювань.

Сьогодні офіційна медицина має в своєму арсеналі найрізноманітніші сучасні засоби для діагностики, профілактики та лікування захворювань: широкий діапазон медичних препаратів, прилади, обладнання. Лікарі володіють високим мистецтвом лікування. Проте, незважаючи на великі можливості сучасної медицини у профілактиці й лікуванні різноманітних захворювань, кількість їх не зменшується, а хронічних хворих стає більше. Чимало з них неодноразово проходили курс лікування хімічними, гормональними преператами, побували на операційному столі, та все ж залишилися на одинці зі своєю, так і не виліковною недугою, здебільшого ускладненою і обтяженою іншими хворобами.

Сильнодіючі синтетичні препарати, гормони та антибіотики, які дають швидкий результат, викликають побічні явища, небезпечніші від самої недуги. Хвороби від певних ліків, алергії на ліки стали в наш час надто поширеними. Тому все частіше людина звертається до лікування, традиції якого передавались із сивої давнини  - зцілення п’явками та ліками із рослин.

На базі нашого медичного закладу проводяться навчання лікарів, які хочуть займатися народною та нетрадиційною медициною. Вже пройшли навчання лікарі із Закарпаття (м. Свалява),  Кременчуга,  Львова, Чернівців, Рівного та Хмельницького.

В найближчий час під керівництвом МОЗ планується створення української асоціації гірудотерапевтів.

Наш центр від щирого серця прагне допомогти всім, хто потребує гарної поради, професійної лікарської помочі, спілкування, уваги, тощо.