Співпраця "Центру сімейної медицини" з Буковинським центром репродуктивної медицини
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Співпраця "Центру сімейної медицини" з Буковинським центром репродуктивної медицини

  В "Центрі сімейної медицини", що знаходиться по вулиці Драгоманова, 14а/111а завітав відомий усім акушер-гінекологам міста учитель, наставник, професор, завідуючий кафедрою акушерства та гінекології академії післядипломної освіти ім. Шупика Юзько Олександр Михайлович.
Ми запросили його до розмови і він з охотою відгукнувся на нашу пропозицію.

Олександре Миколайовичу, ми знаємо, що Ви очолюєте Центр репродуктивної медицини в Чернівцях та в Києві. І що привело Вас в Кам'янець-Подільський?

  Я провів переговори з керівництвом центру і ми уклали угоду про взаємовигідну співпрацю з "Центром сімейної медицини" в Кам'янці-Подільському.

Пане Олександре, розкажіть детальніше про свій центр і чим він займається?

  Основа нашої роботи - це допоміжні репродуктивні технології. Сучасні обладнання й новітні методики, об'єднані зусиллями кваліфікованих спеціалістів (гінекологів, ендокринологів, ембріологів, цитогенетиків та ін.) дають шанс отримати вагітність і народити дитину. Штучне запліднення (ЗІВ, "запліднення в пробірці") - це базова технологія, на її основі є ще ціла низка варіантів. Однак наш центр займається не тільки репродукцією людини. У нас широко застосовується гістероскопія - найсучасніший метод діагностики й оперативного лікування патологій. Успішно впровадили лапароскопію, займаємомось також генетекою, контрацепцією, плануванням сім'ї. Протягом року у нашому цетрі здійснюється понад 500 операцій, близько 80 з яких пов'язані з репродукцією.

Скажіть, чому саме Ви вибрали "Центр сімейної медицини"?
 

  Цілий окремий пласт займає у нашій роботі нетридаційна медицина, що нас і зближує з "Центром сімейної медицини", а також у нас повне взаєморозуміння і довіра, які базуються на професійному підході до справи, і вони, і ми намагаємося працювати за європейськими стандартами. Лабораторія центру  успішно пройшла акредитацію та перевірку комісії Міністерства охорони здоров'я з контролю якості надання медичних послуг населенню. Комісія гідно оцінила роботу центру і прийшла до висновку, що медична установа відповідає сучасним вимогам. Лабораторія центру володіє сьогодні найсучаснішими методами діагностики, медичного центу Кам'янця запрошують подружню пару, обстежують чоловіка (адже у 30 випадків із ста безпліддя є "чоловічим", і чим розвинутіша країна, тим більше воно діагностується ) та дружину, визначають суміжне лікування. Чимало хвороб лікується тут же. І лише складніші, як ось скажімо, необхідність штучного запліднення, потребують нашого втручання. Висококваліфіковані лікарі "Центру сімейної медицини" здатні повністю підготувати пацієнтів за нашими рекомендаціями і передатинам на лапароскопію, гістероскопію чи ЗІВ. Потім кам'янчани знову повертаються у цю клініку, де під наглядомспеціалістів вони або вирощують дитину, або проходять післяопераційну реабілітацію, доліковуючи те чи інше захворювання.

Оксана Анатоліївна а як Ви, як керівник "Центру сімейної медицини" оцінюєте таку співпрацю?

  Така співпраця вигідна, безумовно, усім. Бо наш Центр вже сьогодні здатний зарадити багатьом і навіть важким хворим. Чернівецький Центр має поширення своєї медичної практики на сусідню область. Виграє й держава, бо таким чином вирішуються демографічна проблема. Та чи не найбільше втішаються ті подружні пари, які сьогодні отримали шанс і можуть дати згоду на штучне запліднення.

  Тому хочеться сказати:  медицина, що базується на вірі, надії та високому професіоналізмі, - має велике майбутнє. Тож успіхів вам у цій благородній справі.