Лікування ЛОР-захворювань в кабінеті "Центру сімейної медицини"
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Лікування ЛОР-захворювань в кабінеті "Центру сімейної медицини"

На сьогоднішній день велика кількість людей зіткнулась з такою проблемою, як постійно закладений ніс, який доставляє неприємні відчуття та дискомфорт. Даний стан носить назву – вазомоторний риніт. Це хвороба дихальних шляхів, при якому порушується носове дихання. Захворювання зустрічається як у дорослих так і в дітей. 

До причин, що викликають захворювання відносять:

  • Вірусні інфекції,
  • Стан регулярного або хронічного стресу,
  • Зміна клімату, що супроводжується зміною температурного режиму та рівнем вологості,
  • Довготривале використання назальних препаратів,
  • Подразнююча дія пилу та різних алергенів на слизову носа та ін…

У такої людина відмічається утруднене носове дихання, наявність слизових виділень з носа, втрата нюху. А також спостерігається загальна слабкість, стомлюваність, зниження розумової та фізичної діяльності.

Якщо вчасно не провести лікування вазомоторного риніту, то захворювання переходить у хронічну форму, яка характеризується потовщенням слизової оболонки порожнини носа, великою кількістю у слизовій носа келихоподібних клітин зі скупченням в них слизу і появою набряклості строми. Вазомоторний риніт може спровокувати розвиток інших серйозних захворювань ЛОР-органів: поліпів носа, хронічного синуситу, запалення середнього вуха та ін… Тому при перших ознаках хвороби необхідно звернутися до лікаря.

Лікування хронічної форми даного захворювання є складним, тому що традиційне лікування зазвичай не дає високих результатів.

В «Центрі сімейної медицини» для лікування різних форм хронічного риніту лікар-отоларинголог проводить вазотомію носових раковин - це швидкий і один з найефективніших методів лікування вазомоторного риніту.

Під час вазотомії носових раковин лікарем розсікаються з'єднання судин між окістям і слизовою. Після такої дії можна помітити, як слизова поступово зменшується, а відсічені тканини купіруються. Крім того, меншими стають і раковини носа. Однак найголовнішим є те, що людина після вазотомії може дихати без утруднень.

В ЛОР-кабінеті «Центру сімейної медицини» можна діагностувати та лікувати усі хвороби вуха, горла, носа.

Часто звертаються люди із скаргами на відчуття стороннього тіла в горлі, першіння, утруднене носове дихання та бубнявий голос. Під час огляду лікарем-отоларингологом встановлюється діагноз – доброякісна пухлина глотки. Клінічна картина доброякісної пухлини глотки має свої особливості в залежності від виду новоутворення.

Розрізняють: папіломи, фіброми, тератоми, ангіоми, аденоми, цілліндроми, нейрогенні освіти, кісти глотки.

Оскільки доброякісні пухлини глотки в міру свого зростання призводять до порушення дихання і ковтання, доцільним є їх планове видалення.

У нашому закладі для видалення доброякісних пухлин глотки лікар використовує апарат SURGITRON EMC, Ellman, USA) останнього покоління. Це радіочастотний хірургічний апарат широкого спектру дії і може застосовуватися практично у всіх областях хірургії. Найбільш ефективний там, де необхідно мінімальний і точно дозований вплив на тканини. Його переваги:

  • Мінімальне пошкодження тканин
  • Прискорення процесів регенерації тканин
  • Стерилізуючий ефект радіохвиль частотою 3,8-4,0 МГц
  • Робота в «сухому» операційному полі
  • Гарне загоєння рани і гладкий післяопераційний період.

У «Центрі сімейної медицини» отоларингологи застосовують щадні і ефективні методи лікування гострих і хронічних захворювань у дорослих і дітей.

Для зручності пацієнтів прийом здійснюється за попереднім записом. Кабінет оснащений всім необхідним інструментарієм і обладнанням для діагностики та лікування ЛОР-патологій.

Цінуйте своє здоров’я, а в разі необхідності звертайтесь за допомогою в "Центр сімейної медицини".

11.11.2015