Краніосакральна терапія у "Центрі сімейної медицини"
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Краніосакральна терапія у "Центрі сімейної медицини"

Небагатьом людям знайома краніосакральна терапія (по латині cranium - череп, sacrum - крижі). На сьогоднішній день даний метод лікування є все більше затребуваний для  сучасних людей через його ефективність та безпеку.

Заснована краніосакральна терапія на тому твердженні, що в людському організмі все знаходиться в постійному русі, навіть череп. Незважаючи на те, що ще в дитинстві шви між черепними кістками окостеніють, є між цими швами розтяжні волокна, які у свою чергу дозволяють розширюватися черепу, кажучи іншими словами "дихати" у своєму ритмі особливому (від шести  до дванадцяти циклів на хвилину).

Людське тіло постійно проявляє ритмічну активність, навіть незважаючи на те, що ми цього не бачимо.

Наші кістки черепа, хребет, крижі, оболонки головного та спинного мозку, спинномозкова рідина є частиною краніосакральної системи в організмі, та мають тісний взаємозв’язок між собою. Візуально це помітно, проте постійно відбуваються в даній системі ритмічні коливання, особливо явні вони у крижах та в скороченнях кісток черепа. Якщо в даній єдиній системі щось не в порядку, то це негативно впливає на весь людський організм.

Наприклад, якщо виникла травма куприка, то це у свою чергу може викликати мігрені, а черепно-мозкова травма у свою чергу призводить до появи сколіозу та виникнення гриж диска хребта. Якщо у людини є неправильне положення крижів, то тверда спинно-мозкова оболонка може бути скручена до самої голови, а це викликає головні болі та втому. Багато остеопатів та терапевтів порівнюють людський організм з роялем, який потрібно час від часу налаштовувати через неправильну експлуатацію, щоб він знову красиво грав.

Вплив краніосакральної терапії на людський організм є дуже широким. Вона нормалізує функцію нервів, зменшує напругу мозкових мембран, відновлює рухливість суглобів хребта, крижів та рухливість кісток тазу, знімає головний біль, покращує циркуляцію судин головного мозку. Краніосакральна терапія дуже ефективно допомагає із розладом нервової системи, в боротьбі з неспокоєм, хронічною втомою, безсонням та депресією.

Також краніосакральна терапія допомагає після стресу і травм, лікує нервово-судинні та імунні розлади, знімає біль в районі шиї та спини. Ефективною вона є при епілептичних синдромах, мінімальній мозковій дисфункції, бронхіальній астмі, при вегето-судинній дистоній. Успішно використовується краніосакральна терапія у дітей при затримці психомоторного та мовленого розвитку.

Краніосакральна терапія застосовується не лише як метод лікування, а також як профілактика, щоб добре функціонувала нервова система, і щоб організм в цілому міг протистояти хворобам та стресам.

Протипоказаннями до застосування краніосакральної терапії являються гострі тромбози, аневризма, онкологія та інфекційні процеси в організмі людини.

Краніосакральна терапія нагадує собою дуже легкий та м'який масаж, ніяких грубих втручань або болю людина не відчуває. Це не мануальна терапія. Рухи рук терапевта майже непомітні, бо вони відповідають потрібному ритму мінімальних коливань організму (2-4мм). Спеціаліст відчуває краніосакральний ритм людини, івідповідно своїми руками впливає на внутрішні тканини. Лікар уважно слухає тіло свого пацієнта, щоб виявити в організмі неполадки. Про ці неполадки свідчать рухи тіла людини, жести та постава. Сеанс краніосакральної терапії триває від 30 хвилин до 1 години.

Ефективність краніосакральної терапії підтверджують і практика і наука.

Сьогодні методом краніосакральної терапії лікують у «Центр сімейної медицини». Якщо вас турбують різноманітні проблеми, які пов’язані із болем та дисфункціями звертайтесь у наш медичний заклад і лікарі вам допоможуть вирішити цю проблему методом краніосакральної терапії.