Центр сімейної медицини – здоров'я для усієї родини
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Центр сімейної медицини – здоров'я для усієї родини

Сімейна медицина – це якісно інше, перевірене часом спрямування розвитку медичного обслуговування. При згадці про сімейного лікаря ми часто пригадуємо земських лікарів, котрі обслуговували не прото окремо взятого пацієнта, а добре знали усю його родину та стан здоров'я як старших, так і молодих її членів, а значить, могли надавати більш якісні медичні послуги, розуміючи причинно-наслідковий зв'язок між поколіннями у форматі здоров'я. Сьогодні ми пропонуємо зустріч із Оксаною Григоренко, головним лікарем унікального медичного закладу у Кам’янці-Подільському – Центру сімейної медицини.

- Пані Оксано, термін «сімейна медицина», вписаний у назву Вашого медичного закладу, від початку був і залишається основною концепцією та філософією його діяльності. Як це відображається  на практиці, у щоденній роботі лікарів  Центру, їх взаємодії із пацієнтами?

- Сімейні лікарі – поняття для українців відносно нове, хоча з кіно та історії ми розуміємо, про якого саме спеціаліста йдеться. Це лікар, котрий отримав спеціальну підготовку і має більш високий рівень кваліфікації, до якого ви можете звертатися з прводу будь-якої медичної проблеми будь-якого з членів Вашої родини , незалежно від статті та віку. Саме ці чинники й формують сімейну медицину, як спрямування роботи нашого Центру. Найкраще її характеризує система професійних цінностей наших спеціалістів. Це, перш за все, широкий погляд на клінічні проблеми пацієнта, медичне обслуговування в контексті сім'ї, індивідуальний підхід до здоров'я хворого та членів його родини. Адже сучасний сімейний лікар, як і колись, повинен добре розуміти, як сім'я впливає на здоров'я пацієнта і як на здоров'я пацієнта відображається на його сім'Ї. Саме тому у Центрі сімейної медицини наші пацієнти отримують не просто окремі фрагментарні медичні послуги, а справжнє співробітництво лікаря із сім'єю, родиною хворого. Ми переконані, що сімейний лікар пвинен не розхитувати цю систему, а приводити її у стан рівноваги. Особливо у наш час це надзвичайно важливо.

- Розкажіть, будь-ласка, конкретніше, що саме входить до практики сімейного лікаря?

- Сімейний лікар займається не лише лікуванням конкретної хвороби пацієнта, але й визначає умови та причини її виникнення, виявляє супутні захворювання, відверта можливі ускладнення. Він збирає всю наявну щодо патології інформацію, оцінює її актуальність, передбачає фактории ризику та розроблює індивідуальну тактику і стратегію лікування пацієнта. У центрі сімейної медицини сімейний лікар забезпечить Вам проведення необхідних дослідженьта консультацій, а потім призначить комплексне лкування, наглядаючи за станом пацієнта в період розвитку гострих та хронічних захворювань, організує негайну чи планову госпіталізацію до стаціонару, здійснить консультації по телефону, випише рецепти та допоможе у придбанні необхідних ліків. Однак, хочу зазначити, що сімейні лікарі не можуть заміняти спеціалістів вузької спеціальності, вони надають лише первинну допомогу та здійснюють діагностику. Але, звертаючись До Вашого сімейного лікаря у Центрі сімейної медицини Ви отримаєте, в першу чергу, індивідуальний підхід, уважне та дбайливе ставлення, що  головним важелем ефективного вирішення проблем із здоров'ям шляху до одужання.

- Центр сімейної медицини відрізняється від інших медичних закладів міста тим, що  у своїй роботі ефективно поєднує напрямки сімейної медицини, консультації та послуги вузьких спеціалістів та спеціалістів з нетрадицийної медцини. Чи виикає певний робочий дисбаланс з цього приводу?

- Ми ведемо нашу діяльність так, щоби ці напрямки могли потужно взаємодіяти,  а не протидіяти чи конкурувати. Сьогодні пацієнти Центру сімейної медицини можуть отримати висококваліфіковані послуги наших традиційних спеціалістів: гінеколога та кардіолога, ендокринолога та  аллерголога, невропатолога та педіатра. Та поряд із сучасними технологіями та медикаментозним лікуванням у Центрі ведуть прийом фітотерапевт,  гірудотерапевт, лікар-гомеопат. Спеціально проводяться й особливі прийоми відомих в Україні та за її межами спеціалістів: народного лікаря-цілителя Наталії Земної; кандидата медичних наук, спеціаліста східної медицини, рефлексотерапевта та психолога Каміля Барлоса; профессора, академіка української академії наук, президента української асоціації репродуктивної медицини, доктора медичних наук Олександра Юзька; головного онколога, мамолога, дитячого онкохірурга Хмельницької області Гаррі Дробнера та багатьох інших висококваліфікованих фахівців як традиційної, так і не традиційної медицини.

До послуг наших пацієнтів сучасна діагностика, консультації та прийом лікаря, а ще – школа лікування цукрового діабету, школа майбутніх дітей, навчальні семінари та та особливі прийоми найкращих спеціалістів нашого міста. Повертаючись до розмови про напрямок сімейної медицини у рооті нашого закладу, хочу зазначити. Що ми вбачаємо у цьому спрямуванні майбутнє і прикладемо усіх зусиль, аби назва Центру сімейної медицини й надалі якнайефективніше відображалася у щоденній роботі наших лікарів, даруючи здоров'я Вам та Вашим родинам!

15.03.2013 р.