Інтермітуючий гідрартроз
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Інтермітуючий гідрартроз

Інтермітуючий гідрартроз зустрічається серед дітей та дорослого населення. Проте найчастіше у людей віком від двадцяти до сорока років зустрічається захворювання. Відзначається те, що даною хворобою частіше хворіють жінки ніж чоловіки. У дітей віком до 7 років не спостерігались випадки захворювання.

Причини

До сьогоднішнього дня є невідомими сучасній ревматології причини розвитку хвороби. Пов’язують виникнення інтермітуючого гідрартрозу із ендокринними відхиленнями та травматичними факторами. Поява даного захворювання пов’язана найчастіше із менструальним циклом. Також були такі випадки, коли спостерігалась спадкова схильність у виникненні хвороби.

У великої кількості хворих в анамнезі відмічались алергічні хвороби, які пацієнт переніс раніше: набряк Квінке, алергічний дерматит, кропив’янка. Проте не підтверджується аутоімунний або алергічний характер захворювання, тому що при спробі лікування інтермітуючого гідрартрозу глюкокортикостероїдами чи антигістамінними препаратами не спостерігалось ефекту.  

Симптоми

Захворювання завжди починається гостро із швидкими прогресуючими змінами у суглобі. При інтермітуючому гідрартрозі уражається тільки один великий суглоб. Проте були такі випадки, коли уражалися двоє  і більше суглобів. Саме найчастіше відбувається ураження колінного суглоба, проте гідроартроз може появитися і  в тазостегновому, ліктьовому суглобі, гомілковостопному.

При інтермітуючому гідрартрозі суглоб збільшується в об’ємі, тому що в порожнині накопичується синовіальна рідина, яка постійно зростає. Процес даний супроводжується поганою рухливістю та дискомфортом в суглобі. При цьому стані відсутні є підвищення температури тіла в ділянці суглоба та почервоніння. Також загальні симптоми не спостерігаються: головний біль, слабість, підвищення температури тіла та ін..

Захворювання має схильність до періодичного загострення, може спостерігатись через декілька місяців, а може спостерігатись лише кілька разів в році. Інтермітуючий гідрартроз загострюючись періодично може протікати протягом всього життя хворого. 

Діагностика

Пацієнтам, які мають подібні симптоми хвороби потрібно звернутися на консультацію до ревматолога. Щоб правильно встановити діагноз пацієнту проводять аналіз синовіальної рідини, біохімічний та клінічний аналіз крові, УЗД суглобів, проводять вивчення біоптату синовіальної оболонки.  

Проводиться також диференціальна діагностика інтермітуючого гідрартроза із реактивним артритом, хворобою Бахтєрєва, ревматоїдним артритом, пігментним віллонодулярним сіновіїтом та ін..

Лікування

Лікування в основному проводиться нестероїдними протизапальними препаратами.

В деяких випадках проводиться хірургічне лікування – сіновектомія.