Ендартереїт. Як лікуватися?
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Ендартереїт. Як лікуватися?

Для лікування ніг можна взяти парило звичайне, реп’яшок, каштан, квіти конюшини (конюшина взагалі дуже помічна, якщо з неї варити і вживати чай), квіти чи листки кульбаби, подорожник, деревій і навіть кріп запашний. Усі ці рослини знадобляться для лікування хворих рослин. Згодяться також квіти фіалки триколірної та плоди шипшини. З усіх цих рослин можна зробити збори чи застосовувати одну рослину, яка є. Робити можна відвари, настої і навіть настоянки.

Відвари готують із твердих частин рослини, тобто застосовують корінь, кору, кореневище, плоди, насіння. З квітів, листя, насіння – тобто м’яких частин – роблять настої.

Відвар. Слід взяти одну столову ложку сировини (чи то свіжозібраної, чи висушеної), подрібнити її, залити однією склянкою окропу, закрити кришкою, поставити на водяну баню і нехай 30 хвилин на ній покипить. Оце вам вже буде добре настояний відвар.

Напари. Покласти подрібнену сировину у термос і залити окропом. Настояти одну ніч, а вранці ліки готові. Настої готують дуже швидко: одну столову ложку подрібненої сировини заливають однією склянкою окропу, тримають на водяній бані 13 хвилин і настоюють ще 45 хвилин. Цей настій вживати по ¼ склянки 4 рази на день за 15-30 хвилин до вживання їжі та четвертий раз – перед сном, як і відвар.

Настоянку роблять на горілці. Це найдоступніше в домашніх умовах. Треба взяти 100 г свіжої або сухої сировини, подрібнити, залити 0,5 л горілки, настояти 2-3 тижні в теплому місці, і ліки готові. Ними ви зможете зміцнити свої хворі судини, вилікувати ноги.

Як розлучитися з цигаркою?

300 г вівсяного зерна звечора залити 1 л окропу, настояти ніч. Пити по 100 г протягом дня. За два-три тижні потяг до паління зникає.

Подорожник проти цигарки

Треба взяти одну столову ложку подрібнених листків подорожника, залити склянкою окропу. Настояти і цю своєрідну заварку, випити впродовж дня. Можна по ¼ склянки 4 рази на день. І так 12 днів.

А якщо дуже сильно тягне курити – взяти корінець аїру (татарського зілля) і пожувати, але боронь Боже, не палити цигарок. Якщо чоловік у такий спосіб пролікувався  12 днів – курити вже не хоче, навіть не хоче залишитися в тій кімнаті, де хтось інший пвлить цигарки.

Корінь аїра можна замінити коренем селери (сельдерей)

Наталія Земна