МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Подагра

Подагра це захворювання, яке пов'язане з обміном речовин. При порушенні даної обміну речовин солі сечової кислоти або урати відкладаються всередині суглобів.

На дане захворювання страждає три людини з тисячі. Хвороба найчастіше вражає чоловічу стать після сорока років, і жінок, у яких настає період після менопаузи.

Причини

Тільки з кількох причин виникає дана хвороба, тому завданням лікарів є правильно визначити ці причини, так як від них залежать симптоми:

Зловживання алкогольними напоями. Дана причина є не частої, але і не рідкісна. Висновок даних солей нирками ускладнює алкоголь. Від цього і з'являються сольові кристали, які відкладаються на суглобах.

Характер харчування (рослинні жири, алкогольні напої, риба, м'ясні продукти, висококалорійні страви повинні бути в мінімальній кількості).

Ожиріння. У сучасному суспільстві ожиріння є найпоширенішою причиною, яка сприяє розвитку даної хвороби і багато захворювань. Пацієнту призначається сувора дієта, після якої призначається відповідне лікування.

Провокуючі фактори для повторного нападу (факт перегріву суглобів або переохолодження, зайві фізичні навантаження).

Спадковість. Чоловіча стать більш схильний до захворювання ніж жіноча.

Симптоми

У різних суглобах відкладаються кристали сечової кислоти. Саме великий палець ноги вважається класичним початком хвороби. На цьому тлі виділяється симптоматика гострих нападів:

В суглобі, який вражений сечовий кислотою виникають напади болю.
Лихоманка.
Припливи тепла і припухлості.
Виражена болючість.
Почервоніння.
При дотику відчуття сильного болю.
При хронічній подагрі - освіту тофусів, вузликів підшкірного типу, розм'якшуються при нападах.

Лікування

Лікування захворювання залежить від стадії хвороби. виділяють:
Медикаментозне лікування.
Купірування гострого нападу.
Дієта.