МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Амбліопія


Амбліопія - досить часте явище. Для цього захворювання характерне сильне погіршення зору через абсолютну непрацездатності одного з очей. При цьому ніяких структурних змін у ній не відбувається. 

Амбліопія очі


Суть даної хвороби в тому, що одне око стає ведучим і мозок сприймає тільки ту візуальну інформацію, яка надходить через нього. Внаслідок цього відбувається стійке порушення бінокулярного зору. Це означає, що людина здатна оцінити обсяг того, що він бачить, і глибину, а також правильно сприйняти розташування предметів у просторі. 
Амбліопія високою мірою впливає на самопочуття. З-за надмірного навантаження на одне око і його перенапруги, хворий даним захворюванням страждає від частих ниючих головних болів, дискомфортних відчуттів в області очей (різь, печіння). 

Рефракційна амбліопія


Цей тип хвороби розвивається внаслідок аметропії, яка має місце при неправильному (нерегулярному або несвоєчасному) носінні окулярів. Згодом очне дно зазнає змін, що призводять до зниження функції одного з очей. 

Обскураційна амбліопія


Даний вид захворювання є найбільш складним у терапевтичній практиці, тому що до амбліопії призводить вроджений дефект розвитку одного з зорових аналізаторів. Таким чином, хвороба може проявити себе в будь-якому віці і досить швидко прогресувати.