МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Увеїт

Увеїт – даний термін поєднує в собі самі найпоширеніші запальні захворювання очей. Ще називають по-іншому запаленням увеальних шляхів, запаленням судинної оболонки ока, яка представлена анатомічно внутрішніми структурами ока і включає власне судинну оболонку, райдужну оболонку.

Увеальні шляхи надзвичайно важливі, вони забезпечують кровопостачанням всі функціональні структури ока.

Симптоми

Симптоми хвороби можуть включати в себе:
  • Нечіткість зору
  • Подразнення і почервоніння очей
  • Плями плаваючі перед очима
  • Відчуття хворобливості в очах
  • Підвищена чутливість до світла та ін..
Якщо людина помітила будь-які симптоми, особливо, які супроводжуються болючістю, терміново потрібно звернутися на на консультацію та огляд до окуліста, тому що увеїт дуже швидко прогресує і при відсутності негайного лікування може призвести до незворотніх порушень зору.

Причини

Дуже велика кількість різних факторів може призвести до увеїту, в процесі якого уражаються самі очі, а також другі системи та органи. Насамперед можна віднести до таких факторів інфекції, включаючи грибкові, вірусні, паразитарні та бактеріальні ураження.

Виділяють чотири форми захворювання в залежності від вогнища запалення.

Форми

Ірит – це сама найпоширеніша форма увеїту. Вона проявляється запаленням райдужної оболонки ока і спостерігається найчастіше у тих людей, хто хворіє аутоімунними захворюваннями (ревматоїдний артрит). Ірит характеризується початком раптовим і тривалим перебігом, може протікати 6-8 місяців, не зважаючи на лікування, яке проводиться.

Цикліт - характеризується запаленням найбільш глибоких структур ока, що включає в себе м'яз вій. Триває захворювання декілька місяців.

Ретиніт - характеризується запаленням судинної оболонки очного дна. Має схильність до швидкого прогресування, що в свою чергу ускладнює подальше лікування. Причинами ретиніту можуть бути різні віруси: простого герпесу, оперізуючого лишаю. А також може бути викликаний бактеріальними інфекціями: токсоплазмоз, сифіліс та ін..

Хоріоїдит – це запалення судиного шару, що знаходиться під сітківкою. Він може спостерігатися при туберкульозі.

Хоріоїдит та ретиніт можуть спостерігатися при автоімунних хворобах: вовчак, ревматоїдний артрит.

Діагностика

Якщо людина помітила симптоми увеїту, то їй слід в терміновому порядку звернутися до лікаря-окуліста, тому що захворювання може призвести до порушення зору і навіть до сліпоти. Під час ретельного огляду лікар може направити пацієнта на рентгенографію та аналіз крові.

Причина увеїту може скриватися в іншій ділянці тіла хворого, тому дуже часто лікар-офтальмолог співпрацює з терапевтом, чи з лікарем іншої професії, який на даний момент спостерігає ваше основне захворювання.

Ускладнення

Паталогічні зміни в судинах
Катаракта
Глаукома
Відшарування сітківки
втрата зору

Лікуванння

Лікування прзначає лікар в залежності від форми захворювання.

Рання діагностика і своєчасне лікування – є самим головним в профілактиці увеїту.

19.01.2013 р.