МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Хламідіоз

Хламідійні інфекції або хламідіози - це група захворювань, які викликаються мікроорганізмами роду Chlamydіa.

За своїми властивостями хламідії займають проміжне місце між вірусами і бактеріями. Тому і зараз хламідіоз діагностується і лікується набагато важче, ніж звичайні бактеріальні інфекції. Хламідії можуть уражати багато органів і систем: органи зору, дихальні шляхи, сечостатеву систему, серцево-судинну систему, центральну нервову систему, печінку, жовчовивідні шляхи, лімфатичні вузли, суглоби і т.п.

Урогенітальний хламідіоз відноситься до захворювань, що передаються статевим шляхом. Часто відзначається сполучення хламідіозу з іншими сечостатевими інфекціями - тріхомоніазом, гарднерельоз, уреаплазмозом. Небезпека хламідіозу полягає в тому, що, тривало протікаючи, він призводить до ускладнень, найбільш частими з яких є безпліддя, простатит, везикуліт, цистит у чоловіків і ерозія шийки матки, вагініт, безпліддя у жінок.

Як часто хворіють хламідіозом?


Як стверджують вчені, не менш, ніж 5-10% молодих сексуально активних людей уражені хламідійною інфекцією. Хламідіоз виявляють у кожної другої жінки з хронічними запальними захворюваннями урогенітальної сфери, у 57% жінок, що страждають безпліддям, у 87% жінок, у яких відмічається невиношування вагітності.


Як виявляється хламідіоз?


Хламідіоз протікає безсимптомно в 46% чоловіків і 67% жінок. Chlamуdіa Trachomatіs найчастіше вражає сечостатеву систему. При цьому симптоми звичайно не яскраво виражені. Найбільш часті ознаки хламідіозу - слизово-гнійні виділення зі статевих шляхів без різкого запаху, часті позиви та біль при сечовипусканні, свербіж в ділянці промежини. У жінок також - біль внизу живота, посилення болю перед менструаціями.

Діагностика


Матеріалом для обстеження при хламідіозі може бути зішкріб з поверхні шийки матки, мочевіка, виділення з піхви. Також матеріалом для дослідження є кров, сеча, а в чоловіків також і сперма. За допомогою сучасних методів, зокрема полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР), можна з високою точністю стверджувати присутні в отриманому матеріалі хламідії, чи ні.

15.07.2016