МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА
Офтальмологія:  Астенопія

Гельмінтоз у дітей

Наявність паразитів, особливо в дитячому організмі, може призвести до будь-яких захворювань. І до тяжких ускладнень, таких як бронхіт, бронхіальна астма, цукровий діабет, мала хорея, епілепсія, різні коліти. Бо паразити, проникаючи в дитячий організм, стають його господарями. Вони можуть "заселитися" в усі органи, навіть у мозок та очі. Певна річ, найкраще не допустити забруднення організму. А це особиста гігієна, їжа і вода. Треба доступно розповісти дитині, скільки страшних, непомітних для ока паразитів розмістилося на брудних руках - і всі вони можуть потрапити у кишківник, у голову, в серце. Часто батьки шукають пігулки, різні вітаміни дають дитині, аби підсилити імунітет. Це правильно, але насамперед треба почистити дитячий організм, врятувати його від паразитів, які висмоктують силу у дитини. Після Благовіщення, тільки-но з'являється з-під землі своїми червонястими листочками кропива, треба накопати коріння, помити його подрібнити і приготувати ліки для дітей.

Ліки з кропиви проти глистів

Одну столову ложку подрібненого коріння кропиви залити склянкою окропу, поставити на слабкий вогонь і варити 10-15 хвилин. А потім закутати та настояти годину, а то й дві. Процідити. Ліки готові, давайте дітям: до трьох років - по столовій ложці перед їдою вранці, в обід і ввечері за 20-30 хвилин; старшим дітям можна давати по дві столові ложки. Дорослі люди в сім'ї теж можуть бути забруднені і переносити паразитів - тож дорослим вживати по 3 столові ложки тричі на день.

Курс лікування (як і іншими протиглисними засобами) - сім днів. Потім робимо перерву тиждень і знову повторюємо лікування впродовж семи днів.

Цибуля теж допоможе позбутися глистів.

Ліки з цибулі

Порізати одну цибулину, залити склянкою перекип'яченої охолодженої води, поставити на підвіконня: нехай настоюється вісім годин. Вранці процідити, додати цукру або меду і половину ліків дати дитині випити вранці натщесерце, а другу - ввечері перед сном.

Застосовують для лікування та профілактики глистів сік капусти, сік моркви, ліки з насіння гарбуза... Або, скажімо, насіння кавуна. Нагадаю забутий рецепт.

Ліки з кавуна

Насіння кавуна розтирали з водою у співвідношенні 1:10, отримане "молочко" вживали як протиглисний засіб.

Як бачимо, вдома можна знайти чимало засобів для лікування та профілактики забруднення гельмінтами. Якщо вдома зовсім нічого немає, то вийдіть на природу. Адже на дворі весна. Згадаймо про березу. Настій листочків берези, який ми даємо дітям у разі авітамінозів, водночас дуже добрий дезінфікуючий засіб проти дрібних круглих  гельмінтів, особливо гостриків та аскарид. Пам'ятаю, у дитинстві березовим дьогтем змазували дітям животики, особливо, коли дитину нудило. І бувало так, що глисти, у разі сильного забруднення, виходили не лише через анальний отвір, а навіть через рот. Березовий дьоготь був надійним лікуванням і профілактикою від гельмінтів. Природа завжди прийде вам на допомогу у боротьбі з хворобою. Лише будьте уважні до неї, вивчайте рослинний світ, оберігайте його.  

Наталія Земна