Європейський рівень якості – стоматологія без болю
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Європейський рівень якості – стоматологія без болю

 Сучасна стоматологія без болю та дискомфорту – міф чи реальність нашого часу? Спростує або підтвердить це лікар-стоматолог Центру сімейної медицини Олег ГРИГОРЕНКО.

 — Олеже Костянтиновичу, відомо, що в своїй практиці Ви застосовуєте винятково новітні методи діагностики та лікування захворювань ротової порожнини. З якими новинками маєте справу?

— Наш підхід у стоматології вирізняється тим, що ми кожному  пацієнту приділяємо багато часу. За день можемо надати послуги максимум 3-5 відвідувачам. Чого не скажеш про радянську стоматологію, коли лікування було конвеєром: абияк, швидко, недорого. І сьогодні в людей виникає чимало проблем з наслідками неякісного лікування.

На всіх етапах лікування ми використовуємо операційний мікроскоп. Це дозволяє нам, бачити канал зуба, діаметр якого 0,3 мм. в збільшеному в 32 рази розмірі. Тобто при лікуванні хворого зуба залишаємо непошкодженою більшу його частину і, відповідно, накладаємо менше пломби. Ефективний мікроскоп і при протезуванні, коли потрібно зняти мінімум емалі під коронку.

Пишаємося  такою сучасною послугою, як протезування зубів пресованою керамікою. Іншими словами, якщо раніше була популярною металева коронка, потім – металокерамічна, то сьогодні у своїй практиці застосовую виключно пресовану кераміку.

— Що вона собою являє?

— Це суцільні керамічні коронки з пресованої кераміки або, якщо бути точним, – вініри. Це тонкі керамічні лусочки, товщиною 0,2-0,6 мм (товщина металокерамічної коронки – 1,5-2 мм), якими можна вирівняти форму і колір зуба. За своїми оптичними і естетичними властивостям вони не відрізняються від природного зуба. Для фіксації протезу  використовуємо спеціальний високотехнологічний безпечний для організму клей. Словом, усі адгезивні матеріали в нас найякісніші та найдорожчі.

Знеболювання робимо не звичайним шприцом, а за допомогою комп’ютерної анестезії. Це апарат, на який накладають одноразові насадки – венфлони, де також є голка, але набагато тонша, ніж на шприці. Відповідно через неї апарат сам вираховує, з яким тиском вводити анестетик в слизову оболонку. Він самостійно визначає щільність ясен пацієнта — чим вони щільніші, тим повільніше крапельним шляхом він вводитиме препарат. При цьому пацієнт не відчуватиме жодного дискомфорту. Аналогів цьому апарату в нашому місті немає.

Гордістю нашого Центру є лікування ротової порожнини за допомогою медикаментозного сну. Для цієї маніпуляції запрошуємо анестезіолога, який вводить пацієнта в своєрідний поверхневий сон. Завдяки цьому все втручання проходить без болю та тривоги. Таким безпечним методом можна лікувати дітей з 4 років.

— Як стерилізуєте стоматологічні інструменти?

— Стерилізуємо повністю весь інвентар надсучасними дезрозчинами, виробництва Німеччини, Італії та Японії пакуємо в крафт пакети, відкривають їх тільки при пацієнтові.  Ми цінуємо нашу репутацію і гарантуємо сучасний рівень безпеки для кожного нашого відвідувача.

- Сьогодні великих обертів набрала модна тенденція - білосніжна голлівудська посмішка. Чи безпечною є така процедура?

— Лазерне відбілювання зубів у нашому центрі - цілком безпечна маніпуляція, ніякого шкідливого впливу на емаль немає. Бо одним із компонентів такої процедури є перекис водню, відсоток якого набагато менший, ніж при хімічному відбілюванні зубів. Внаслідок тиску лазера цей складник активується і дає приголомшливий результат. До слова, такий метод відбілювання зубів я випробував не раз на собі й рекомендую всім. У нашому місті немає аналогів цієї системи.

— У якому віці має відбутися первинний візит до дантиста?

— Як тільки в малюка починають прорізуватися зубчики. Тобто з 6-8 місяців ротова порожнина дитини має бути під контролем батьків та дитячого стоматолога. Важливо з раннього віку навчити дітей правильному догляду за зубами.

— Якщо ваші потенційні пацієнти панічно бояться стоматологів, які поради Ви б їм дали?

— Не треба боятися стоматолога. Головне правило сучасної стоматології - лікування зубів без болю. Ми його дотримуємося на всі 100%. Сьогодні в медицині створені усі умови, аби в кріслі стоматолога вам було комфортно і безпечно і якісно надана послуга. У людей, спостерігається тенденція: не болить – не йдемо лікаря. І вони настільки запускають хвороби зубів, що  без хірургічного втручання - ніяк. Для профілактики захворювань ротової порожнини потрібно  відвідувати стоматолога раз на пів року.

Отож, якщо до весняних свят бажаєте отримати голлівудську посмішку, відчути на собі усі переваги сучасної стоматології, тоді Вам варто поспішити на прийом до стоматолога в Центр Сімейної Медицини. Записатися до фахівця можна щоденно, окрім неділі, з 8 до 20 години за телефонами: +38(03849)3-10-98; +38(03849)3-99-69, +38(098)812-63-48; +38(096)7963685. ЦСМ знаходиться за адресою: м.Кам'янець-Подільський, Драгоманова, 14а, навпроти старого «Фуршету».