Неприємний запах з рота - галітоз
МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Неприємний запах з рота - галітоз

Галітоз – відноситься до медичного терміну, яким позначають неприємний запах з рота. Неприємний запах з рота, як правило, є одним із симптомів захворювань внутрішніх органів або різноманітних хвороб ротової порожнини. Проходить даний стан після правильного лікування причини основного захворювання.

Загальні відомості

Велика кількість людей стикається з галітозом щодня. У багатьох випадках неприємний запах з рота стає перепоною у спілкуванні з іншими людьми або психологічною проблемою. Даний стан може виникати періодично (після прийому їжі, на голодний шлунок та ін.) або турбувати весь час. Багато людей не звертаються за допомогою до стоматолога через ряд причин, а намагаються заглушити неприємний запах з рота використанням жувальної гумки або ментоловими отдушками. Проте, галитоз може бути симптомом різних порушень внутрішніх органів, а не тільки стоматологічних захворювань.

Причини

У більшості випадків поява неприємного запаху з рота пов'язана з гігієнічним станом порожнини рота. У такому випадку запах з рота є обумовлений продуктами життєдіяльності бактерій, які знаходяться на зубах та у складках слизової оболонки. При неправильній гігієні ротової порожнини бактерії починають накопичуватися у великій кількостів підясневих кишенях, в зубному нальоті, на язику. Сприятливими умовами для розмноження бактерій є захворювання зубощелепної системи (стоматит, гінгівіт, пародонтоз, пародонтит, карієс) та слизової оболонки. 

Сухість слизової оболонки порожнини рота є також причиною неприємного запаху з рота. Вона може бути обумовлена прийомом алкоголю, курінням, диханням через рот, звичкою спати з відкритим ротом, зниженням слиновиділення. Галітоз виникає при палінні, а також після прийому сильнопахучих харчових продуктів, таких як цибуля, часник, кава.

Може виникати неприємний запах з рота при таких захворюваннях внутрішніх органів:

  • Діабетичному кетоацидозі (фруктовий солодкуватий запах),

  • Інфекціях дихальних шляхів: абсцес легень, бронхоектази,

  • Азотемії, нирковій недостатності (запах сечі або аміаку),

  • Захворюваннях шлунково-кишкового тракту (виразка шлунка, гастродуоденіт, гастрит таін.),

  • Печінкова недостатність,

  • Хронічних запальних захворюваннях носоглотки (риніт, тонзиліт та ін.).

 Лікування

Якщо неприємний запах з рота викликаний неправильною гігієною порожнини рота, то використання якісної зубної щітки і ретельна чистка зубів допоможе видалити бактеріальний наліт зі слизової оболонки. Також обов’язково потрібно звернутися на консультацію до профільного спеціаліста або стоматолога. Адже неприємний запах з рота єсимптомом різних захворювань ротової порожнини або внутрішніх органів.

Профілактика

Профілактикою галитоза є ретельний догляд за порожниною рота і своєчасне лікування захворювань шлунково-кишкового тракту та інших внутрішніх органів.

06.05.2015