МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Чутливі ясна

Причиною дуже великих проблем із здоров'ям ротової порожнини можуть стати чутливі ясна. Неріко можуть кровоточити ясна, а це у свою чергу свідчить про те, що в ротовій порожнині може відбуватися різний запальний процес. До найчастішого захворювання чутливих ясен відноситься гінгівіт. З цією хворобою стикалася майже кожна людина.

Неправильний вид харчування найчастіше призводить саме до чутливості ясен, а це призводить у свою чергу до розмноження хвороботворних бактерій та мікробів в ротовій порожнині, винекненню на зубах нальоту, що з часом перетворюється на зубний камінь.

Регулярна гігієна порожнини рота та зубів, надання своєчасної допомоги стоматологічним проблемам, які виникли в порожнині рота (своєчасне лікування), обмежене вживання продуктів в їжу, що в собі містять велику кількість вуглеводів є найефективнішим профілактичним методом захворювань чутливих ясен.

Десни являють собою тканину щільну, яка фіксується на костях щелепних. У здорових яснах відбувається достатній та првильний кровообіг завжди. Основним сигналом ураження ясен - є набряки та почервоніння, що у свою чергу призводять до кровоточивості.

Профілактика та лікування чутливості ясен полягає в тому, щоб правильно проводити гігієну зубів і ротової порожнини. Мінімум двічі на день кожний повинен чичстити зуби. А найважливіша чистка - це чистка зубів перед відходом до сну. Якщо під час чистки зубів кровоточать ясна, то це означає, що потрібно поміняти зубну щітку на щітку з більш м'якою поверхністю і сильно не натискати під час чищення. Якщо ясна хворі, то потрібно чистити зуби круговими рухами та акуратно.

Зубна щітка лише здатна видаляти забруднення лише з зубної поверхні. Простори, які знаходяться між зубами не доступні для зубної щітки. Тому потрібно мати під руками спеціальну стоматологічну нитку.  При чутливих  яснах  нитка стоматологічна та зубна щітка можуть спровокувати кровотечу. 

Крім гігієнічної чистки зубів стоматологічною ниткою та зубною щіткою також використовують різні гігієнічні засоби наприклад, полоскання для ротової порожнини. Відповідні полоскання для рота містять у своєму складі  дезинфікуючі речовини, які попереджають різні запальні процеси на яснах та сприяють швидкому загоєнню. Але перед тим, як використовувати відповідні ротові полоскання потрібно порадитися з висококваліфікованим фахівцем.

Заходи профілактики для чутливих ясен

Свіжий сік моркви та відвар стиглої чорниці є чудовими профілактчними засобами  длязахворювань порожнини рота, які пов'язані із чутливими яснами.

Дуже ефективно допомагає настій дуба також при профілактиці чутливих ясен. 

Благотворно діє на чутливі ясна відвар трави шавлії також відноситься до профілактичних засобів.

Достатня кількість вітамінів повинна міститися в їжі - це також запорука здоровя ротової порожнини. Сік з моркви являється незамінним помічником при лікуванні кровоточивості ясен. Моркв'яний сік корисно пити на голодний шлунок вранці. А розсіл квашеної капусти має негативний вплив на ясна.

29.07.2013 р.