МЕДИЧНА БИБЛЕОТЕКА

Періостит

    
     Періостит – це запальний процес, який виникає через запалення окістя. В народі це захворювання називають флюсом. Періостит виникає, коли в ротовій порожнині хворі декілька зубів.

     Причини

     Захворювання зубів є самою головною причиною, яке являється джерелом інфікування щелепи. Якщо не лікувати на початку захворювання хворих зубів, то дана інфекція переходить на щелепу.

     При великих пораненнях тканин обличчя, при переломах щелепи різні мікроорганізми проникають з ран в щелепу. В такому випадку це може бути причиною захворювання.

    Дуже рідко зустрічається, коли причиною періоститу являється інфекція, яка проникає в щелепу по кровоносних судинах з других місць запалення. Це можуть бути різноманітні інфекційні захворювання. Найчастіше така причина зустрічається у дітей.

     Через ускладнення періодонтиту також може виникнути хвороба періостит, особливо тоді, коли людина хворіла на грип, ангіну або відмічалось переохолодження організму.

     Розвиток хвороби

     Після того, як в зубі утворюється каріозна порожнина, то відповідно в ній і збирається інфекція, яка являється джерелом періоститу.

     Якщо людина, яку тривожить біль у зубі не звертається за допомогою до стоматолога, а починає сама боротися з болем, вживаючи різні медикаментозні припарати, то відповідно симптоми данною хвороби зникають на певний час, протее розвиток захворювання продовжується.

     Через порожнину каріозну інфекція проникає до нерва зуба і відбувається  його руйнування. Після розпаду нерва, отримана масса являється прекрасним середовищем для розвитку та життєдіяльності мікробів. Вони починають інтенсивно розмножатися і відповідно надають при цьому токсичну дію на весь організм людини.
     Тоді хворий звертається за допомогою до лікаря-стоматолога, яки використовуючи відповідні припарати  вбиває нерв. Після цього біль припиняється. Проте періостит продовжує  наростати.

     Зуб являється осередком інфекції, де розмножуються мікроорганізми в корневих системах. Тому інфекція дуже швидко поширюється в окістя і тканини зуба.

     Симптоми хвороби

     Періостит починається з напухлості ясен біля самого хворого зуба. Відповідно десна збільшується і виникає нестерпний, постійний біль, який хворий відчуває.

     Проходить декілька днів і під окістям виникає абсцес. Щока, губи набрякають, мигдалини набрякають. Біль може поширюватися на очі, вуха. Температура тіла підвищується до 38.

     У деяких випадках, гній, який утворився в абсцесі виходить назовні, він проходить через уражену ясну. Запалення трішки стихає, але проходить відповідний час і воно знову починає бурлити, а періостит розвивається.

     Саме найкраще проявляється хвороба у людей середнього віку, а в дітей та у літніх людей слабше.

     Ускладнення хвороби

     Першим ускладненням являється інфекція, яка яка переходить на обличчя, утворюючи гнояки, які в свою чергу можуть викликати таке захворювання як остеомієліт.

     Як тільки зменшується оболонка ясен, яка знаходиться над запаленням зменшується біль. Гній починає виходити і тоді припиняється біль.

     Також відбуваються учкладнення в самій порожнині рота. Відбувається набряк слизових оболонок та гіперемія, порушується самоочищення порожнини рота. І тоді слизова оболонка вся вкриваться нальотом білим.

     Тому, дуже важливо звертатися зрару до фахівця, який надасть допомогу, а не чекати на ускладнення.

     Лікуванння

      Лікування проводиться лише у спеціальних закладах під наглядом спеціаліста.

9.01.2013 р.